У своїй нещодавно опублікованій роботі Accountancy Europe «Наслідки Brexit для співпраці в рамках європейської аудиторської професії» (Implications of Brexit on cooperation within the European audit profession) заявила, що Brexit може не найкращим чином позначитися на якості проведення обов'язкового аудиту у Великобританії.

На думку професійної організації, якщо між Великобританією та країнами-членами ЄС не буде досягнуто чітких домовленостей щодо взаємодії при здійсненні обов'язкового аудиту, а Великобританією не буде вчасно підготовано нормативної бази, якою мають керуватися аудитори у своїй роботі, це матиме згубні наслідки для бізнесу і економіки в цілому.

Зокрема, Accountancy Europe занепокоєна можливістю виникнення правової невизначеності, особливо в частині правомірності британських аудиторських звітів, підготованих для підприємств, що знаходяться на території Європейського Союзу. Крім того, на думку професійної організації, на сьогодні існує високий ризик невідповідності вимог до аудиторів, що висуватимуться Великобританією та ЄС.

Світовий банк звернувся до великого фінансового конгломерату Commonwealth Bank of Australia з проханням випустити перші в світі облігації на блокчейн-базі Ethereum.

«Світовий банк доручив Commonwealth Bank of Australia стати єдиним фінансовим інститутом, який займається випуском перших у світі облігацій, що створені, розміщені, а також передаються та керуються впродовж усього їх життєвого циклу за допомогою розподіленого реєстру», – йдеться в офіційному повідомленні Світового банку.

Новий тип боргового інструменту називається bond-i. Операції з облігаціями на блокчейні почнуть проводити на спеціальній платформі після консультацій з інвесторами.

За словами казначея Світового банку Арунми Отех, організація завжди орієнтувалася на інновації та намагалася задовольнити інвесторів. «Саме тому ми раді, що після кількох місяців нашої спільної роботи з колегами з ІТ-сфери та Commonwealth Bank of Australia, ми досягли моменту здійснення нашої першої транзакції з облігаціями на блокчейні», –  відзначила пані Отех.

Розділ VI Закону про аудит присвячений проведенню аудиторських перевірок підприємств, що становлять суспільний інтерес.

Усі особливості здійснення цих перевірок ми наводити не будемо. Звернемо увагу лише на головні нововведення: