Три американських регулятори банківської діяльності – Федеральна корпорація із страхування вкладів (FDIC), Рада управління Федеральної резервної системи США (Federal Reserve Board) і Управління контролера грошового обігу (OCC) – випустили спільне керівництво щодо відносин з третіми сторонами.

Рада з МСФЗ представила новий досить важливий стандарт, який дозволить дочірнім підприємствам, що відповідають певним критеріям, у складі консолідованої групи, яка дотримується вимог МСФЗ, продовжувати це робити вже за скороченими вимогами до розкриття інформації. Саме про це раніше просили розробників багато стейкхолдерів, наголошуючи на необхідності послабити навантаження, але так, щоб це не позначилося на якості інформації, що розкривається у фінансовій звітності.

Китай заявив, що плани Європейського Союзу (ЄС) щодо запровадження вуглецевого прикордонного податку порушать принципи міжнародної торгівлі і завдадуть шкоди перспективам економічного зростання.

Європейський Союз на прохання США погодився відкласти прийняття загального цифрового податку, який серйозно б вдарив по американських техногігантах. Таке рішення має прямий зв'язок з глобальною податковою реформою, зокрема, введенням узгодженої G20 мінімальної ставки корпоративного оподаткування. Таке рішення стало усуненням потенційної серйозної перешкоди, пов’язаної із укладенням загальносвітової угоди з податків, у якій, звичайно ж, будуть брати участь і США. Нагадаємо, що 130 країн світу підтримали саме американські пропозиції щодо впровадження в якості мінімальної ставки 15%.

Рада з державних стандартів бухгалтерського обліку США (GASB) розпочала перегляд підходу на рівні базових концепцій до розроблення вимог до розкриття інформації у примітках. Рішення продиктоване підсумками попередньо проведеного дослідження поточних вимог, які потребують вдосконалення.

Американська Рада із стандартів фінансової звітності (FASB) представила оновлення, покликане поліпшити вимоги до обліку деяких видів оренди зі змінними платежами в орендодавців. Необхідність цього стала очевидною за підсумками вивчення практики використання стандартів з розділу 842 «Оренда».

Глобальна професійна організація ACCA, що об’єднує фахівців у галузі фінансів, аудиту та обліку, спільно з Інститутом фахівців з управлінського обліку (ІМА, Institute of Management Accountants, США) провели дослідження стосовно стану світової економіки (GECS). Ключова тема опитування за участю більше 1 100 фінансових фахівців по всьому світу – розбіжність економічних перспектив між країнами з розвиненою економікою і тими, у яких вона розвивається. За його даними, регіональні відмінності впливають на збереження економічної невизначеності в другому кварталі 2021 року. Тенденції світової економіки свідчать про активне повернення до економічної стабільності в другому кварталі 2021 року. Це говорить про зниження невизначеності на тлі COVID-19. Попри загальний оптимізм, зберігаються тривожні сигнали про стан світової економіки, пов’язані зі специфікою регіонів.

Американська Рада із стандартів фінансової звітності (FASB) випустила своє звернення до основних стейкхолдерів з проханням висловитися щодо її планів на більш віддалену перспективу. Прийом коментарів завершиться 22 вересня.

Європейська бухгалтерська асоціація Accountancy Europe представила свої зауваження у відповідь на пропозиції Єврокомісії щодо нової Директиви сталого розвитку CSRD, які було оприлюднено у квітні. Намір Єврокомісії розширити її на всі великі і біржові організації знайшли позитивний відгук, оскільки їх явно можна віднести до тих, чий вплив на екологію і суспільство може виявитися значним. Водночас проблема клімату стоїть гостро, а перехід до низьковуглецевої економіки потребує фундаментальної перебудови корпоративної політики і бізнес-процесів.

Фінансові лідери країн G20, які зустрічалися у Венеції 9-10 липня, оголосили про досягнення угоди щодо реформування системи міжнародного оподаткування, яка передбачає, серед іншого, запровадження податку для міжнародних груп компаній.

Нещодавно було оприлюднено спільний звіт професійної асоціації ACCA та Університету Глазго, присвячений питанню відображення у звітності витрат на розроблення програмного забезпечення (ПЗ) (Software Development Costs, SDC). З’ясувалося, що в середньому лише в половині дослідженої фінансової звітності компаній з різних країн світу ці витрати визнаються у складі нематеріальних активів. Професор Іоанніс Тсалавотас (Ioannis Tsalavoutas) з Університету Глазго уточнив, що для вибірки використовувалася саме МСФЗ-звітність компаній із 39 країн за період 2015-2019 рр.

Останні дані від британської Ради з фінансової звітності (FRC) показують, що невеликі гравці поступово збільшують свою частку аудиторського ринку серед компаній FTSE 250: вона зросла з 4,8 до 7,6%. Правда, якщо брати сегмент найбільших клієнтів FTSE 100, то там вона, як і раніше нульова, оскільки жодна така компанія не проходить аудит де-небудь ще, крім «великої четвірки».

Пол Еш, FCMA, CGMA став шостим головою спільної асоціації AICPA і CIMA, у яку входять 696 000 членів, студентів і фахівців у сфері управлінського обліку із 192 країн. Він також обраний 88-м президентом асоціації CIMA (Великобританія).