Не встигли ми зоглядітися, як уже добігає кінця 2019 рік, тож час підвивати підсумки: що зроблено, яких результатів вдалось досягти та чи правильний вектор діяльності було обрано торік.

Насамперед хочу усіх привітати з новорічними святами та Різдвом Христовим!

Нехай наступний рік буде не менш плідним на нові здобутки, цікаві ідеї, важливі надбання та професійні злети. Успіху в починаннях, горіння в серці та миру в країні зичу усім нам!

Наразі з упевненістю можу сказати, що 2019-й став роком нових важливих досягнень для Спілки. Приємно бачити, що професійні бухгалтери та аудитори, яким не байдужа доля професії, продовжують об’єднуватися для якнайшвидшого й ефективного втілення спільних ініціатив. ПАБУ від початку свого створення у 2016 році згуртувала понад 400 кращих фахівців з аудиту та бухгалтерських послуг і продовжує розвиватись та кількісно зростати. Станом на кінець 2019 року кількість членів ПАБУ сягнула 411 осіб.

Членство у Спілці відкриває для кожного широкі можливості й перспективи, такі як обмін досвідом з колегами в Україні та світі, залучення до цікавих проєктів, спрямованих на підвищення професійного рівня, у тому числі міжнародних; постійний захист професійних інтересів, пільгові умови на участь у профільних заходах партнерів ПАБУ та інші преференції.

Представники ПАБУ цілорічно беруть участь у різних професійних заходах і подіях. Зокрема, ПАБУ стала інформаційним партнером й учасником 10-го ювілейного форуму «Корупція та корпоративне шахрайство: методи протидії і комплаєнс-стратегії». Антифрод-захід такого масштабу, рівня контенту і складу учасників пройшов в Україні вперше. Цьогоріч члени Спілки також взяли участь у конференції «Реформа корпоративного управління. Роль та функції аудиторського комітету», що відбулася в межах проєкту EU-FINSTAR «Technical Assistance in the Ukrainian Financial Sectorꞌs Priority Areas», та в заході, присвяченому ролі та відповідальності аудиторів, що проводять обов’язковий аудит фінансової звітності, і стану реформи аудиту.

Участь у цих та багатьох інших професійних заходах відкриває для членів спілки нові можливості для розвитку професії, дає доступ до кращих надбань вітчизняних і міжнародних експертів.

Представники ПАБУ упродовж 2019 року неодноразово брали участь у професійних круглих столах та конференціях, де були рупорами Спілки серед представників широкої громадськості та флагманів ринку. Зокрема, особливе значення мала участь Віцепрезидента ПАБУ в конференції «Роль і відповідальність аудиторів, що проводять обов’язковий аудит фінансової звітності ССІ, та стан реформи аудиторської діяльності», яка відбувалася в межах проєкту EU-FINSTAR «Technical Assistance in the Ukrainian Financial Sectorꞌs Priority Areas», що фінансується Європейським Союзом; у VI Євразійському форумі бухгалтерів та аудиторів, у конференції «Міжнародна та вітчизняна практика вартісної оцінки активів та фінансового аудиту кредитних установ та інших суб’єктів господарювання» та інших. Представники Спілки долучилися до вебінару Нацкомфінпослуг щодо річної регуляторної звітності фінустанов у 2019 році, семінарів, організованих Асоціацією платників податків України, тощо.

Окрім того, ПАБУ докладає зусиль для підвищення освітнього рівня фахівців з аудиту та обліку. Зокрема, важливим внеском у розвиток професії є укладення угоди про співпрацю з Американським інститутом сертифікованих публічних бухгалтерів (AICPA) задля впровадження кращих світових практик у щоденну роботу вітчизняних спеціалістів. Угодою про співпрацю передбачено надання доступу членам ПАБУ до навчальних курсів та програм сертифікації AICPA в онлайн-режимі за зниженою ціною.

Долучаючись до розвитку професії, ПАБУ бере участь у створенні правового підґрунтя для діяльності аудиторів і бухгалтерів. Для цього було подало до Мінфіну зауваження та пропозиції до проєктів нормативно-правових актів щодо атестації та безперервного навчання аудиторів. Зокрема, зміни пропонувалося внести щодо порядку атестації аудиторів, щодо зарахування теоретичних знань, щодо безперервного професійного навчання аудиторів та стажування кандидатів в аудитори.

Спілка також долучається до заохочення молоді досягати успіху у професії. З цією метою цьогоріч ПАБУ вдруге виступила організаційним партнером і спонсором Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Управлінський облік» серед студентів закладів вищої освіти III–IV рівнів акредитації та Всеукраїнського конкурсу студентських науково-практичних робіт, присвячених МСФЗ, сприяючи в такий спосіб максимальній реалізації творчого потенціалу молодих фахівців в ім’я процвітання держави.

Щодня кожен член ПАБУ працює не лише над підвищенням своєї кваліфікації, а й робить внесок у розвиток професії. Участь у професійній спільноті – додаткова можливість реалізуватися як експерт з обліку та аудиту, стати конкурентним спеціалістом в Україні і закордоном та бути причетним до утвердження найвищих світових стандартів у діяльності компаній та підприємств. Тож дякую усім, хто працює на благо нашої держави й крок за кроком підвищує імідж країни та вітчизняних фахівців у сфері обліку й аудиту у світі.

Переконаний, попереду ще багато визначних досягнень. Давайте й надалі разом творити спільне майбутнє!