Коронакриза торкнулася всіх напрямів бізнесу і в більшості випадків змусила підприємства кардинально змінюватися. Не став винятком і аудит. А втім, не лише пандемія спонукає його до глобальних трансформацій. Що впливає на аудит сьогодні? Як змінюється постковідна реальність і як аудиторам безболісно «вписатися» у коловорот змін?

Майбутнє – за новітніми технологіями

Щоб залишатися успішними, аудиторським фірмам потрібно впроваджувати у свою роботу інноваційні та високотехнологічні рішення, від яких виграє як сама фірма, так і її клієнти. Пандемія та пов’язані з нею обмеження довели, що без активного застосування технологій аудиторська фірма не зможе працювати.

Автоматизація аудиторських процесів, застосування штучного інтелекту та блокчейн-технологій дадуть змогу виконувати проєкти швидко, водночас не втрачаючи в якості, що буде в пріоритеті.

Міжнародні експерти прогнозують, що хмарні технології у постковідній реальності ставатимуть дедалі поширенішими. «Хмарні» бухгалтерія та документообіг в рази пришвидшують виконання тих чи інших завдань. Саме тому аудиторським фірмам потрібно не лише самостійно перейти на хмарні рішення, а й перевести на них своїх клієнтів. Це дасть змогу працювати над проєктом у будь-який час і будь-якому місці, що, звісно, оцінять клієнти, які до того ж зможуть контролювати роботу аудитора.

Слід якомога швидше зробити офіс «безпаперовим». Провідні компанії світу вже давно перевели весь документообіг в електронну форму, розмістивши його у «хмарах». Це не лише зручно, а й допомагає всім співробітникам компанії бути в одній корпоративній системі, заощаджує кошти й не шкодить довкіллю.

Експерти наголошують на важливості інтеграції всіх наявних програм в єдину офісну систему. Жодна програма не повинна ускладнювати чи уповільнювати робочий процес.

Розроблення додатків, які клієнт аудиторської фірми може встановити і використовувати для контролю проєкту, розширення своїх знань чи отримання нової інформації – дуже цікава ідея. Наприклад, ваша фірма готує для сайту статті-консультації з питань оподаткування, проводить семінари, а консультанти регулярно розміщують публікації на сторінках профільних видань. У такому разі чому б не об’єднати всю цю корисну інформацію для клієнта в додаток, який він з радістю встановить на свій телефон і буде користуватися в будь-який зручний для нього час, щоразу приємно згадуючи про вашу фірму?

З метою економії часу та скорочення кількості технічних працівників сьогодні міжнародні аудиторські фірми часто використовують технології оптичного розпізнавання символів. Нині вони стали справді довершеними. Технології самостійно сортують інформацію і вводять її в бухгалтерську або іншу програму в такому вигляді, як вимагається. Уявіть, як їх використання може пришвидшити роботу аудиторів? Фірми зможуть працювати просто-таки на космічних швидкостях.

Нові види послуг та нюанси роботи з молодими талантами

Вимоги до якості послуг будуть з кожним роком посилюватися. Намагайтеся робити все від вас залежне, щоб не поступатися якістю. Наймайте кваліфікований персонал, який уміє добре виконувати свою роботу. До того ж не забувайте про регулярне вдосконалення професійних знань. Для працівників аудиторської фірми це критично важливо.

Не потрібно боятися змін – вони невідворотні. Дуже ймовірно, що вже зараз, коли пандемія відступає, а навколишній світ безповоротно змінюється, доведеться опановувати нові напрями надання послуг. На думку міжнародних експертів, скоріше за все, ці послуги будуть пов’язані з автоматизацією бізнес-процесів клієнтів аудиторських фірм, застосуванням у роботі хмарних технологій, супроводженням процесів упровадження штучного інтелекту тощо.

Поміркуйте, які фахівці зможуть втілювати такі проєкти, і приглядайтеся до молодих талановитих спеціалістів, так званого покоління Z.