Міжнародна профільна преса вже не вперше закликає аудиторів звернути увагу на новітні технології. Справді, за ними сьогодні майбутнє кожної професії, і аудиторська не є винятком. Щоб залишатися успішними, аудиторським фірмам потрібно впроваджувати у свою роботу інноваційні та високотехнологічні рішення, від яких отримає зиск як сама фірма, так і її клієнти.

Автоматизація аудиторських процесів, застосування штучного інтелекту та блокчейн-технологій дадуть змогу виконувати проекти швидко, не втрачаючи при цьому в якості, що залишатиметься у пріоритеті.

Міжнародні експерти прогнозують, що хмарні технології цього року будуть дедалі поширенішими. Хмарні бухгалтерія та документообіг в рази пришвидшують виконання тих чи інших завдань. Саме тому аудиторським фірмам потрібно не лише самостійно перейти на хмарні рішення, а й перевести на них своїх клієнтів.

Намагайтеся якомога швидше зробити ваш офіс «безпаперовим». Провідні компанії світу вже давно перевели весь документообіг в електронну форму, розмістивши його у хмарі. Це не лише зручно, а й допомагає всім співробітникам компанії бути в одній корпоративній системі, заощаджує кошти й не шкодить довкіллю.

Сучасний офіс має бути єдиним високотехнологічним продуктивним організмом. Що це означає? Бізнес-процеси аудиторської фірми достатньо складні. Для вирішення тих чи інших завдань можна використовувати різноманітні технологічні рішення. Скажімо, проекти з аудиту виконують в одній програмі, ведення баз клієнтів та роботу з ними – в іншій, ще якась програма може забезпечувати контроль робочого часу чи, наприклад, ведення бухгалтерського обліку. Простіше кажучи, програм може бути багато, і це добре.

А втім, міжнародні експерти наголошують на важливості інтеграції всіх наявних програм в єдину офісну систему. Усі рішення мають працювати єдиним оркестром, який зрештою видає «на-гора» незрівнянну симфонію успіху фірми. Жодна програма не повинна ускладнювати чи уповільнювати робочий процес.

Темп сучасного життя надзвичайно стрімкий. Часто, щоб не гаяти дорогоцінний час, деякі питання ми вирішуємо, стоячи в дорожніх заторах чи в черзі до дантиста. Саме тому, наголошують міжнародні експерти, важливо зробити інформацію доступною на мобільних пристроях, які людина постійно носить з собою.

Розроблення додатків, які клієнт аудиторської фірми може скачати і використовувати для контролю проекту, розширення своїх знань чи отримання нової інформації – дуже цікава ідея. Наприклад, ваша фірма готує для сайту статті-консультації з питань оподаткування, проводить семінари, а консультанти регулярно розміщують публікації на сторінках профільних видань. У такому разі вдалим рішенням було б об’єднати цю корисну для клієнта інформацію в додаток, який він зможе завантажити на свій телефон і використовувати в будь-який зручний для нього час, щоразу із вдячністю згадуючи про вашу компанію.

Рішень сьогодні безліч. Важливо знатися на технологічних можливостях сучасного світу та вміло застосовувати їх у своїй професійній діяльності.