Залишаються лічені дні до проведення Установчого з'їзду аудиторів України, де ми прийматимемо справді важливі для професії рішення. І хоча з'їзд відбуватиметься влітку у вихідний день та ще й напередодні Дня бухгалтера і аудитора України, який цьогоріч уперше ми святкуватимемо як представники єдиної професії, всім нам варто відповідально поставитися до цієї події, прийти та віддати свій голос за майбутнє аудиту.

За кого ж віддати свій голос? Це питання мені доводиться досить часто чути від колег з різних куточків України, адже всі ми чекаємо позитивних зрушень в аудиті і хочемо зробити правильний вибір. Нагадаю, Палата аудиторів і бухгалтерів України, яку я очолюю, відмовилася від формування будь-яких списків і надала право кожному аудитору обирати гідного кандидата до нових органів регулювання на власний розсуд. Ми проти нав'язування окремих кандидатів.

Між тим, особисто я свій вибір зробив і, якщо моя персональна думка цікава, я охоче поділюсь нею, адже завжди підтримую чесний і прозорий діалог із колегами. Переконаний, представляти аудиторів у новій Аудиторській палаті України повинні справжні професіонали своєї справи, люди з бездоганною репутацією, відкриті до змін та інновацій. На них чекає грандіозна робота і лежить величезна відповідальність – потрібно буде розробити та імплементувати в щоденну практичну діяльність внутрішню регуляторну базу, яка відповідатиме вимогам нового профільного закону. Їм доведеться вдихнути нове життя в український аудит, наблизивши його до європейських моделей. Ба більше, слід буде навчити аудиторів мислити і працювати по-новому. Нелегке завдання, чи не так?

То хто б міг впоратися? Наголошую, це моя особиста думка, яка жодним чином не претендує на істину останньої інстанції і не є спробою агітації.

Щодо Ради АПУ

Вважаю, що досвід представників «великої четвірки» та міжнародних мережевих аудиторських фірм буде дуже корисним для розбудови нового українського аудиту. Саме тому їх представники мають бути в Раді Аудиторської палати України. Людмила Пахуча, Лілія Дзюба та Гагік Нерсесян – гідні уваги кандидати з величезним багажем знань та досвіду.

Важко уявити Раду АПУ і без тих, хто розвиває професійну науку, щоденно діліться своїми знаннями з іншими та знаходиться у постійному науковому пошуку. Як не назвати відомих викладачів і тренерів, які підготували сотні фахівців у сфері обліку та аудиту, Олену Харламову, Тетяну Зацерковну та Геннадія Мирошниченка? Впевнений, без таких людей Рада АПУ не обійдеться.

Активна діяльність у громадських організаціях, професійних спілках, спрямована на розвиток професії, а також робота в нинішніх органах регулювання аудиту – це, на мою думку, гарний досвід для кандидатів. Саме тому я вважаю, що в Раді АПУ корисними можуть бути Михайло Кондратьєв, Дмитро Олексієнко, Дар'я Нефьодова, Олена Барановська та Наталія Зеленецька.

Дуже важливо, обираючи Раду АПУ, звернути увагу й на професійну діяльність кандидатів в громадських радах при Державній фіскальній службі України, Мінфіні, на досвід підготовки законопроектів, роз'яснювальної роботи в сфері аудиту, обліку, податків та фінансової звітності. Такий досвід мають Тетяна Шевцова, Юлія Дроговоз, Лариса Церетелі.

Доречним стане й досвід екс-заступника Міністра фінансів України та аудитора із завжди принциповою позицією Олени Макеєвої, яка вже тривалий час сприяє імплементації кращих практик європейського аудиту в Україні.

Щодо голови Комітету з контролю якості аудиторських послуг

Якщо говорити про мій вибір кандидата на посаду голови Комітету з контролю якості аудиторських послуг, то це Олександр Кузуб. Я вже багато років знаю цю людину як методолога аудиту, одного з кращих знавців Міжнародних стандартів аудиту, об'єктивного та зваженого професіонала, який може виступити арбітром у найскладніших професійних суперечках.

Щодо виконавчого директора

Установчим з'їздом обиратиметься і виконавчий директор Аудиторської палати України. Тут лише один претендент – Тетяна Куреза, яку я підтримаю. На сьогодні це є, мабуть, єдиний кандидат, зданий організувати внутрішню роботу новоствореної Аудиторської палати України на високому рівні.

Бажаю усім свідомого вибору та до зустрічі на з'їзді.