Пандемія триває і, на жаль, набирає нових обертів. Віддалена робота та дистанційний аудит стають викликами нової реальності. Інститут дипломованих бухгалтерів Англії та Уельсу (ICAEW) дав відповіді на найбільш актуальні питання, пов’язані з проведенням аудиту дистанційно у зв’язку з пандемією коронавірусу. Відповіді мають рекомендаційний характер. ПАБУ переклала ці рекомендації та пропонує для ознайомлення аудиторам.

Державна служба фінансового моніторингу України за сприяння Координатора проєктів ОБСЄ в Україні з урахуванням рекомендацій, сформованих за результатами 5-го раунду взаємної оцінки України Комітетом MONEYVAL, підготувала Керівництво з ризик-орієнтованого підходу для спеціально визначених суб’єктів первинного фінансового моніторингу (далі – Керівництво) та звернулася до ПАБУ з пропозицією довести до відома наших членів цей документ.

Палата аудиторів і бухгалтерів України (ПАБУ) цьогоріч вперше виступить інформаційним партнером масштабного заходу для представників бізнесу – Українського Бізнес Форуму. Це унікальна платформа, яка є ідеальним місцем для розширення мережі партнерів, клієнтів і ділового нетворкінгу.

Попри буремні часи, з якими зіткнувся увесь світ у зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції, вимушеним карантином та зміною звичних алгоритмів роботи, аудитори та професійні бухгалтери продовжують об’єднуватися у професійні спілки для підтримання і розвитку професії, а також розбудови ефективних стратегій роботи у принципово нових умовах.

Палата аудиторів і бухгалтерів України (ПАБУ) уже другий рік поспіль є інформаційним партнером масштабного антифрод-форуму з питань корупції та корпоративного шахрайства, який цьогоріч присвячено протидії таким зловживанням в умовах поширення коронавірусу.

Палата аудиторів і бухгалтерів України (ПАБУ) розпочинає роботу у звичайному режимі із 1 червня 2020 року, враховуючи Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів при здійсненні дозволених видів діяльності, які передбачають приймання відвідувачів в офісних приміщеннях на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), затверджені постановою Головного державного санітарного лікаря України від 09.05.2020  р. № 16.

Для попередження поширення небезпечної інфекції, а також з метою захисту життя та здоров’я відвідувачів, членів і працівників ПАБУ вживаються застережні заходи.

Так, переважна більшість контактів з членами та відвідувачами ПАБУ здійснюється у віддаленому режимі. Якщо особиста присутність в офісі ПАБУ усе ж є необхідною, приймання відбувається виключно за попереднім погодженням з дотриманням часового інтервалу, який дає змогу виключити контакт мiж відвідувачами.

В офісі ПАБУ дотримуються соціальної дистанції не менше 1,5 метра. Відвідувачі допускаються до офісного приміщення виключно в респіраторі aбo захисній масці.

Працівники, члени та відвідувачі, у яких виявлено ознаки респіраторних захворювань, не допускаються в офіс ПАБУ. У таких випадках ПАБУ суворо рекомендує самоізолюватися та звернутися до сімейного лікаря.

На вході до офісного приміщення ПАБУ є можливість обробити руки спиртовмісними антисептиками.

Бережіть себе та будьте здоровими.

Для запобігання масовому поширенню коронавірусу та через карантинні обмеження в Україні і світі дату проведення VII Міжнародного податкового форуму, інформаційним партнером якого є Палата аудиторів і бухгалтерів України (ПАБУ), перенесено з 9 квітня на 23, 24 та 25 червня 2020 року. Змінено також формат заходу – зустріч відбудеться онлайн для забезпечення зручності доступу всім охочим та з метою дотримання обмежувальних заходів щодо кількості учасників масових зібрань.

Палата аудиторів і бухгалтерів України (ПАБУ) два роки тому підписала угоду про співпрацю з Американським інститутом сертифікованих публічних бухгалтерів (American Institute of Certified Public Accountants, AICPA).

Палата аудиторів і бухгалтерів України (ПАБУ) переносить черговий з’їзд спілки, запланований на березень 2020 року, у зв’язку з карантинними обмеженнями, спричиненими поширенням COVID-19.

Палата аудиторів і бухгалтерів України (ПАБУ) виступить інформаційним партнером VII Міжнародного податкового форуму «Юрпрактика». Захід відбудеться 9 квітня 2020 року в Києві.

Віцепрезидент Палати аудиторів і бухгалтерів України (ПАБУ) та визнаний експерт із застосування міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ) з багаторічним досвідом роботи та викладання, Олена Харламова, виступила на семінарі, організованому Аудиторською палатою України (АПУ).

Початок року для членів Палати аудиторів і бухгалтерів України (ПАБУ, Спілка) ознаменувався переглядом втілених проєктів та ініціатив за час існування Спілки і визначенням основних цілей на рік. Загалом пріоритети не змінилися, однак було дещо переосмислено способи досягнення поставлених цілей та оцінено проміжні результати.

Громадська спілка «Палата аудиторів і бухгалтерів України» (ПАБУ) уклала договір з Аудиторською палатою України (АПУ) про співпрацю з метою об’єднання зусиль аудиторів для захисту їх професійних інтересів та соціальних прав.

14 грудня 2019 року в Києві фінішував VII Всеукраїнський конкурс студентських науково-практичних робіт на тему «Міжнародні стандарти фінансової звітності: світова та національна практика, результати та перспективи» (далі – конкурс).