Віце-президент Палати аудиторів і бухгалтерів України взяла участь у конференції «Роль і відповідальність аудиторів, що проводять обов’язковий аудит фінансової звітності ССІ, та стан реформи аудиторської діяльності».

Захід відбувся в рамках проекту EU-FINSTAR "Technical Assistance in the Ukrainian Financial Sectorꞌs Priority Areas", що фінансується Європейським Союзом.

Конференцію відкрили Йоганнес Баур, керівник відділу програм допомоги «Економічна співпраця, енергетика, інфраструктура та навколишнє середовище» Представництва ЄС в Україні, Ніна Южаніна, народний депутат України, голова комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики та Юрій Гелетій, Заступник Міністра фінансів України з питань європейської інтеграції.

Перша панель заходу була присвячена новій фінансовій звітності ССІ в Україні – МСФЗ та XBRL-звітності.

Із доповіддю про МСФЗ-звітність на основі XBRL в ЄС виступив старший експерт із XBRL-звітності проекту EU-FINSTAR Енріке Конехеро. Про МСФЗ та XBRL-звітність в Україні розповів представник Адміністрації Президента України Олег Канцуров. До розмови долучилася і Катерина Рафальська, директор департаменту НКЦПФР, зосередивши увагу на системі фінансової звітності для електронного подання звітності ССІ.

Далі учасники конференції перейшли до методології МСФЗ та XBRL-звітності ССІ. Із практичними доповідями виступили представники Мінфіну, НКЦПФР, Нацбанку, Нацкомфінпослуг та самого проекту EU-FINSTAR.

Приділили увагу і питанню ролі та обов’язків аудитора, що проводить обов’язковий аудит регуляторної звітності ССІ на основі використання електронного формату XBRL. Зокрема, на цю тему доповідали Джон Хупер, старший експерт з аудиту проекту EU-FINSTAR та Катерина Рафальська.

Друга панель конференції була присвячена реформі аудиту в Україні. Зокрема, говорили про прогрес, досягнутий у 2018 році. Про ситуацію доповіли представник Міністерства фінансів України Анна Нікітан, голова Аудиторської палати України Тетяна Каменська та Джон Хупер. Також у рамках панелі говорили про плани ОСНАД.

Модератором цієї панельної сесії стала виконавчий директор Аудиторської палати України Тетяна Куреза.

Учасники конференції мали змогу поставити питання спікерам та з’ясувати неоднозначні робочі ситуації.

Олена Харламова, Віце-президент Палати аудиторів і бухгалтерів України

Захід, як і очікувалося, виявився цікавим, змістовним та актуальним. Приємно було зустрітися з колегами та обговорити важливі питання, які стосуються нашої професії. Дуже корисно було ознайомитися з європейським досвідом, що стосується XBRL-звітності та її подання в електронному форматі. Однак найважливіше, що під час конференції стало зрозумілим, чого нам вже вдалося досягти, а над чим ще потрібно наполегливо працювати.

01 02 2