Проект передбачає проведення циклу ознайомчих та навчальних вебінарів щодо практичного застосування XBRL, публікацію тематичних інформаційних матеріалів, залучення громадськості до онлайн-форуму у форматі питання-відповідь та багато інших заходів.

Новий проект «Навігатор по XBRL в Україні» покликаний допомогти всім компаніям впоратися з переходом на подання електронної звітності за МСФЗ-таксономією в єдиному електронному форматі, які повинні звітувати в такий спосіб відповідно до вимог Закону України «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні».

Вебінарний курс «Навігатор по XBRL в Україні» складатиметься з облікового і поглибленого (технічного) модулів.

До проекту залучені національні та міжнародні експерти з МСФЗ, спеціалісти з XBRL-таксономії з багаторічним досвідом розроблення нормативно-правових актів з бухгалтерського обліку і складання фінансової звітності та їх імплементації, учасники робочих груп проектів технічної допомоги США та ЄС щодо запровадження XBRL як стандарту звітності для фінансового сектора України, співавтори українського перекладу та розробники розширеної версії МСФЗ-таксономії, викладачі-практики МАСБА.

Старт проекту заплановано на 21 березня 2019 року. Його відкриє безкоштовний ознайомчий вебінар «Навігатор по XBRL в Україні – старт» щодо впровадження стандарту XBRL, який змінить механізм звітування в Україні.

Ключові питання відкритого вебінару:

  • огляд XBRL як стандарту ділової звітності;
  • міжнародний досвід та кращі практики XBRL;
  • статус XBRL в Україні і чого очікувати компаніям, які звітують за МСФЗ;
  • механізм функціонування єдиної Системи фінансової звітності (СФЗ) тощо.

Зокрема, слухачі дізнаються, у чому відмінність базової та розширеної МСФЗ-таксономії, як з ними працювати, яке існує програмне забезпечення XBRL. Кожен учасник вебінару зможе поставити запитання спікерам та отримати відповіді від кращих експертів.

Олена Харламова, Віце-президент Палати аудиторів і бухгалтерів України

Участь у проекті «Навігатор по XBRL в Україні» у форматі вебінарів в режимі реального часу унікальна можливість у стислі строки отримати максимум інформації у зручному форматі від експертів-практиків та обмінятися набутим досвідом. Долучившись до проекту, учасники отримають розуміння процесів електронного збору і обробки звітних даних на базі XBRL, архітектури XBRL, зможуть оцінити готовність власної технічної платформи до обміну з єдиною Системою фінансової звітності, ознайомляться з програмними інструментами роботи з МСФЗ-таксономією, створенням і валідацією власних XBRL звітів та кращими практиками переходу на XBRL.

Будьте першими! Долучайтесь до когорти професіоналів й отримуйте експертизу від провідних фахівців України і світу.