Палата аудиторів і бухгалтерів України (ПАБУ) виступила інформаційним партнером 10-го ювілейного форуму «Корупція та корпоративне шахрайство: методи протидії і комплаєнс-стратегії». Антифрод-захід такого масштабу, рівня контенту і складу учасників пройшов в Україні вперше.

Це вже 10-й форум, який об’єднав представників різних компаній як за масштабами бізнесу, так і за сферою діяльності, що відповідають за економічну безпеку, внутрішній контроль та аудит, комплаєнс, запобігання корупції та шахрайству, ризик-менеджмент та управління фінансами.

На заході відбулось обговорення широкого кола проблем, з якими стикаються практично всі фірми мало не щодня.

Програма форуму складалась з трьох паралельних потоків, кожен з яких передбачав конференції, семінари та майстер-класи, де виступили професіонали-практики з України, Франції, Ізраїлю та Австрії. Цьогоріч участь у заході взяли понад 30 запрошених спікерів, які поділились власним досвідом боротьби з шахрайством, та близько 300 делегатів, котрі прагнули отримати відповіді на важливі запитання щодо того, як на практиці виявити та запобігти внутрішнім і зовнішнім загрозам для бізнесу.

Форум розпочався з панельної дискусії щодо антикорупції в Україні та подальших її перспектив. Зокрема, спікери приділили увагу зміні ризик-ландшафту в Україні і світі та ризикам, що несуть найбільші загрози.

Перша сесія форуму передбачала поділ учасників заходу на два потоки і була присвячена стратегічному партнерству контрольних служб та практиці розслідувань й антифроду в Україні.

Друга сесія поділила учасників форуму на три потоки: щодо розгляду практики розслідувань та антифроду, щодо внутрішнього контролю та економічної безпеки та щодо інструментів і технологій антикорупційного комплаєнсу. Представники великих компаній мали змогу поділитись своїм досвідом у побудові процесу запобігання внутрішньокорпоративного шахрайства та методів зменшення ризиків людського фактора, а делегати взяти на озброєння для своїх компаній ефективні методи протидії найбільш поширеним загрозам.

Третя сесія форуму була присвячена практичним кейсам, як захистити бізнес від загроз у цифрову епоху, побудувати ефективний внутрішній контроль та систему економічної безпеки, а також дієвим інструментам та технологіям антикорупційного комплаєнсу.

Завершила захід панельна дискусія щодо розвитку контрольної функції у 2019 році. Вона підвела підсумки форуму, розставила акценти та задала потрібні вектори руху для компаній, які прагнуть захистити себе від потенційних внутрішніх і зовнішніх загроз та вибудувати ефективне стратегічне партнерство контрольних служб, персоналу та топ-менеджменту в одну лінію захисту.