18 травня 2019 року в Києві пройшов з’їзд аудиторів України. У його роботі взяли участь 848 делегатів з усіх куточків України. Цього разу особиста участь у заході не була обов’язковою. Аудиторська палата України (АПУ) дозволила аудиторам письмово делегувати свої голоси.

З-поміж багатьох питань, які обговорювались на заході, найбільш резонансними стали обрання голови Комітету з контролю якості аудиторських послуг та визначення розміру членських внесків на 2019 рік для членів АПУ – аудиторів та аудиторських фірм.

За посаду очільника Комітету з контролю якості аудиторських послуг змагалися Олександр Кузуб та Оксана Царенко. Шляхом таємного голосування було обрано Оксану Царенко – дійсного члена Палати аудиторів і бухгалтерів України.

Щодо членських внесків, які відтепер повинні сплачувати члени АПУ – аудитори та аудиторські фірми, то З’їзд вирішив таке.

Індивідуальні члени Аудиторської палати України, тобто аудитори, щороку сплачуватимуть АПУ внесок у розмірі 25% від мінімальної заробітної плати (у 2019 році – 1 043 грн).

Членський внесок для аудиторських фірм визначатиметься залежно від наявності (відсутності) в них права проводити обов’язковий аудит та обов’язковий аудит фінансової звітності підприємств, що становлять суспільний інтерес.

Так, для аудиторських фірм, які не мають права проводити обов’язковий аудит та обов’язковий аудит фінансової звітності підприємств, що становлять суспільний інтерес (другий розділ Реєстру аудиторів та суб’єктів аудиторської діяльності), щорічний членський внесок становитиме один розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня поточного року (у 2019 році – 4 173 грн).

Для аудиторських фірм, що мають право проводити обов’язковий аудит, крім обов’язкового аудиту фінзвітності підприємств, що становлять суспільний інтерес (третій розділ Реєстру аудиторів та суб’єктів аудиторської діяльності), членський внесок буде в розмірі трьох мінімальних зарплат (у 2019 році – 12 519 грн).

Аудиторські фірми, зазначені в четвертому розділі Реєстру аудиторів та суб’єктів аудиторської діяльності, які мають право працювати з підприємствами, що становлять суспільний інтерес, – сплачуватимуть суму, що дорівнює чотирьом мінімальним зарплатам (у 2019 році – 16 692 грн).