2020 рік вніс суттєві корективи у роботу підприємств, організацій, відомств і громадських формувань. Палата аудиторів і бухгалтерів України (ПАБУ, Спілка) не стала винятком. Нові умови змусили швидко пристосовуватися до них, опановувати методи дистанційної роботи та переглядати пріоритети діяльності. І хоча планувати в умовах тотальної невизначеності, з якою зіткнувся весь світ, доволі складно, ПАБУ окреслила орієнтири на 2021 рік.

Орієнтир 1. Продовжувати сприяти удосконаленню системи обліку й аудиту

У 2020 році у цьому напрямі вдалося здійснити успішні кроки у співпраці з Аудиторською палатою України, Органом суспільного нагляду за аудиторською діяльністю, Міністерством фінансів України та міжнародними професійними організаціями. Протягом року, незважаючи на пандемію, тривала робота зі сприяння широкому застосуванню міжнародних професійних стандартів через доступ до навчальних матеріалів та менторську підтримку кращими експертами з обліку й аудиту. Представники ПАБУ й у 2021 році братимуть участь у регулюванні професії, удосконаленні програм сертифікації та удосконалення знань бухгалтерів й аудиторів та виведенні професії на якісно вищий рівень.

Орієнтир 2. Поглиблювати довіру до професії та забезпечувати чесну конкуренцію на ринку

Поглиблення довіри до результатів обліку й аудиту, підвищення статусу професії можливе завдяки популяризації й поширенню інформації про неї в суспільстві. Дбаючи про професійний розвиток спеціалістів та заохочуючи їх до отримання нових знань, ПАБУ впродовж року надавала широку інформаційну підтримку своїм членам. Надаючи корисну інформацію, Спілка працює над усуненням штучних бар’єрів для провадження фахової діяльності. Це, своєю чергою, підвищує конкурентоздатність вітчизняних спеціалістів за рахунок покращання якості послуг та їх відповідності міжнародним стандартам.

Основна ціль на наступний рік – забезпечення дієвого механізму контролю за дотриманням членами ПАБУ професійних та етичних вимог. Спілка здійснює постійний моніторинг ринку аудиторських і бухгалтерських послуг з метою виявлення випадків нечесної конкуренції та сприяння відновленню прозорості на ринку.

Орієнтир 3. Підвищувати фаховий рівень бухгалтерів та аудиторів

Створення системи фахової освіти для бухгалтерів та аудиторів як представників єдиної професії – завжди у пріоритеті ПАБУ, адже це дає змогу забезпечити можливості для постійного вдосконалення знань та підвищення кваліфікації фахівців. Для реалізації запланованого здійснюється постійна методична, інформаційна та консультаційна підтримка членів ПАБУ, випускаються фахові періодичні та навчальні видання, а також триває пошук платформ для професійних комунікацій. Цей напрям роботи буде актуальним і в 2021 році.

Орієнтир 4. Інтегруватися в міжнародну професійну спільноту

Ціль на 2021 рік – співпраця з Міжнародною федерацією бухгалтерів (IFAC) з метою імплементації кращих світових професійних практик та захисту інтересів членів ПАБУ. Активна взаємодія з IFAC дасть змогу підтримувати професійний діалог з міжнародними експертами у сфері обліку й аудиту, обмінюватися досвідом з професіоналами з інших країн та реалізувати численні міжнародні проєкти.

Олександр Бойко, Президент Палати аудиторів і бухгалтерів України

Гідно зустрівши виклики попереднього року, ми впевнено дивимося в наступний. Ми окреслили орієнтири професійної діяльності, склали маршрут, яким ми рухатимемося, дорожню карту щоденних дій.

Переконаний, намічені плани впродовж року нам вдасться реалізувати, адже ми об'єднані спільною ідеєю, у нас вистачає професіоналізму та натхнення, адже ми йдемо пліч-о-пліч із нашими членами, кількість яких з кожним роком зростає».