17 липня 2021 року в Києві у приміщенні Торгово-промислової палати України відбувся черговий З'їзд аудиторів України, у якому взяли участь, зокрема члени Палати аудиторів і бухгалтерів України (ПАБУ). Які рішення були прийняті аудиторами – далі.

Упродовж роботи з’їзду делегатами прийнято низку важливих рішень. Насамперед встановлено розміри членських внесків на 2021 рік. Кожен аудитор – фізична особа у 2021 році сплачуватиме 800 гривень за членство в Аудиторській палаті України (АПУ), а аудиторська фірма – 2 000 грн.

Абсолютною більшістю голосів підтримано вступ АПУ до IFAC. Нагадаємо, Міжнародна федерація бухгалтерів (IFAC) – це глобальна організація, що представляє професію бухгалтера. IFAC встановлює та просуває міжнародні стандарти та захищає професію у межах державних політик. Міжнародна федерація бухгалтерів служить суспільним інтересам через пропаганду, розвиток та підтримку організацій-членів та понад трьох мільйонів бухгалтерів. На сьогодні в Україні членом IFAC є Федерація професійних бухгалтерів та аудиторів України.

Під час з'їзду були внесені зміни до локальних актів АПУ, заслухано звіт Ради АПУ за 2019 та 2020 роки, а також схвалено звіти про виконання кошторисів АПУ за 2019 та 2020 роки.

Делегати з'їзду задовольнили заяву виконавчого директора АПУ Тетяни Курези про її звільнення з посади. На жаль, рішення про призначення нового виконавчого директора не ухвалено, оскільки жоден з кандидатів на посаду не набрав необхідної кількості голосів делегатів з’їзду.

З'їзд аудиторів України пройшов із дотриманням усіх карантинних норм й обмежень та у сприятливій дружній атмосфері.