29 вересня 2017 року у Києві пройшла конференція на тему «Майбутнє аудиторської професії: міжнародний досвід та шлях України». Організатором заходу виступила Аудиторська палата України(далі – АПУ) спільно з  Міністерством фінансів України, проектом FINSTAR, що фінансується ЄС, та програмою CFRR STAREP.

Основною метою конференції було на прикладі досвіду сусідніх країн наблизити реформу аудиту і ухвалення довгоочікуваного профільного закону.

Захід передбачав три сесії і підсумкове обговорення. Перша сесія була присвячена реформуванню аудиту в країнах Євросоюзу, зокрема, які заходи були проведені та які інновації впроваджувалися іншими державами для підсилення нормативно-правової бази у сфері аудиту. Спікерами цієї частини конференції були Джон Хупер, старший експерт з питань бухгалтерського обліку та аудиту проекту FINSTAR в Україні, Андрій Бусуйок, старший спеціаліст з фінансового менеджменту Центру реформ фінансової звітності Світового банку, та Юрій Долідзе, голова служби бухгалтерського обліку, звітності та аудиту у Грузії.

Друга сесія передбачала обговорення поточного стану запровадження реформи аудиту в Україні. Доповідачі, серед яких Людмила Гапоненко, начальник Управління методології бухгалтерського обліку Міністерства фінансів України, Катерина Рафальська, директор департаменту систематизації та аналізу фінансової звітності учасників ринку цінних паперів та емітентів, пруденційного нагляду Національної комісії, що здійснює державне регулювання  у сфері ринку фінансових послуг, Богдан Лукасевич, головний бухгалтер – директор департаменту бухгалтерського обліку Національного банку України, та Дмитро Леонов, головуючий Української асоціації інвестиційного бізнесу, зосередили свою увагу на ключових положеннях, запропонованих у новому законі, проблемах під час законотворчого процесу та найбільших дискусійних питаннях. Були обговорені також передбачувані етапи та строки проведення реформи у сфері аудиту та можливі наслідки для професії в цілому та практикуючих аудиторів зокрема.

На третій сесії, присвяченій глобальним тенденціям розвитку аудиторської діяльності, спікерами були Андрій Бусуйок та Анета Вілк-Лис, консультант Центру реформ фінансової звітності Світового банку. Доповідачі розглянули останні тенденції та інструменти, які допомагають аудиторам під час їхньої діяльності та для підвищення ефективності аудиту відповідно до найкращих міжнародних практик.

Наступна частина конференції – відкрита сесія для обговорення у групі реформи аудиту в Україні, її ключових аспектів та запланованих наступних кроків. Усі охочі мали змогу поставити запитання за темами заходу.

Після підбиття підсумків заходу та обговорення майбутніх змін професії учасникам заходу вручили свідоцтво про участь у конференції.