20 квітня 2018 року в стінах Верховної Ради України пройшов Круглий стіл із нагоди 25-річчя прийняття першого закону про аудиторську діяльність «Аудит в Україні: перспективи та виклики», у якому взяли участь представники Палати аудиторів і бухгалтерів України.

Захід відкрила народний депутат України, Голова Комітету податкової та митної політики Верховної Ради України Ніна Южаніна. У своєму вступному слові вона привітала учасників Круглого столу та висловила подяку всім, хто стояв у витоків аудиторської діяльності в Україні і брав участь у розробленні першого закону про аудиторську діяльність. Також Ніна Южаніна повідомила про підписання Президентом України Указу, відповідно до якого аудитори отримали своє професійне свято. Відтепер 16 липня визнано Днем бухгалтера та аудитора.

Зі вступним словом виступив також Йоханес Баур – перший радник Представництва ЄС в Україні, керівник відділу Програм зовнішньої допомоги «Економічна співпраця, енергетика, інфраструктура та навколишнє середовище». У своєму виступі він відзначив здобутки українського аудиту та наголосив, що прийняття нового профільного закону є вагомим кроком у напрямі наближення законодавства України до вимог ЄС.

До привітань аудиторів долучилися також Старший менеджер портфелю проектів Світового банку в Україні Клавдія Максименко, Державний секретар Міністерства фінансів України Євген Капінус та народний депутат України Тетяна Острікова.

Далі учасники круглого столу перейшли до обговорення ключових віх, проблемних аспектів та досягнень аудиторської діяльності в Україні впродовж 1993-2018 років.

Голова Аудиторської палати України Тетяна Каменська зробила огляд розвитку аудиту з позиції регулятора, акцентуючи увагу на досягненнях аудиту та його майбутніх перспективах. До розмови долучилися і представники професійних громадських організацій – Спілки аудиторів України та Федерації професійних бухгалтерів і аудиторів України.

Продовжився захід розглядом перспектив розвитку аудиторської діяльності в світлі прийняття Закону України «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність» та реформування системи нагляду.

У своєму виступі Старший експерт з питань бухгалтерського обліку та аудиту Проекту EU-FINSTAR Представництва ЄС в Україні Джон Хупер наголосив на важливості прийняття нового профільного закону для аудиторів. На думку експерта, це допоможе українському аудиту вийти на якісно новий рівень розвитку, наблизивши його підходи до європейських.

Головні новації, на які слід очікувати вітчизняному аудиту, розглянули у своїх виступах Ніна Южаніна та Євген Капінус.

Завершився захід професійним неформальним спілкуванням учасників у атмосфері святкового настрою та спільним фото на пам'ять.

Олександр Бойко, Президент Палати аудиторів і бухгалтерів України

Вітчизняний аудит має гідну історію і сьогодні впевнено крокує вперед. Україна обрала європейський шлях розвитку і вектор нашої професії спрямований якраз у цей бік.

Палата аудиторів і бухгалтерів України радо вітає ініціативи, пов'язані з удосконаленням аудиту покращанням його якості та розвитком професії.

Олена Харламова, Віце-президент Палати аудиторів і бухгалтерів України

Було приємно поспілкуватися з колегами, згадати всі здобутки нашої професії та поділитися думками в середовищі однодумців щодо її майбутніх перспектив. На аудиторів уже незабаром чекають великі зміни, тож проведення подібних заходів дозволить краще підготуватися до них та увійти в нову еру українського аудиту з гарним настроєм та впевненістю в необхідності змін.