11 липня 2018 року в конференц-залі Національної академії наук України Палата аудиторів і бухгалтерів України разом з Інститутом сертифікованих професіоналів обліку й аудиту з нагоди Дня бухгалтера та аудитора України провели святковий семінар щодо трендів МСФЗ та МСА. Інформаційним партнером заходу виступив журнал «Аудитор України».

У семінарі взяли участь близько 100 аудиторів і бухгалтерів. Ще 50 учасників приєдналися до його онлайн-трансляції.

Семінар був поділений на дві тематичні сесії. Перша була присвячена практичним аспектам застосування МСФЗ, особливо тих, які вступили в силу 01.01.2018, і тих, що стануть чинними з 2019 року. 

Друга – МСА 2016-2017 років, які аудитори мають застосовувати вже з 1 липня нинішнього року.

Віце-президент Палати аудиторів і бухгалтерів України, член Аудиторської палати України, міжнародно визнаний експерт із МСФЗ Олена Харламова, розповідаючи про МСФЗ, нагадала, що з набуттям чинності Законом України «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність» коло підприємств, які зобов'язані вести облік за Міжнародними стандартами фінансової звітності, розширилося.

Експерт також розповіла, як впровадження МСФЗ вплине на систему бухгалтерського обліку компаній, і детально зупинилася на практичних аспектах застосування МСФЗ 9 «Фінансові інструменти», МСФЗ 15 «Виручка по контрактам з клієнтами» та МСФЗ 16 «Оренда».

Президент Інституту сертифікованих професіоналів обліку й аудиту, член Аудиторської палати України, аудитор із багаторічним практичним стажем Олександр Кузуб у своєму виступі окреслив загальні особливості Міжнародних стандартів аудиту, переглянутих у 2016-2017 роках. Експерт зауважив, що ці стандарти стали завершенням розпочатої ще в 2010 році реформи, спрямованої на покращання якості звіту аудитора та посилення довіри громадськості до аудиторів.

Олександр Кузуб зупинив свою увагу на МСА 250 (переглянутому) «Розгляд законодавчих і нормативних актів під час аудиту фінансової звітності», МСА 800 (переглянутому) «Особливі положення – аудити фінансової, складеної відповідно до концептуальних основ спеціального призначення» та МСА 805 (переглянутому) «Особливі положення щодо аудитів окремих фінансових звітів та окремих елементів, рахунків або статей фінансового звіту».

Важливо, що учасники семінару мали змогу безпосередньо поспілкуватися з лекторами та отримати експертні відповіді на свої питання.

Завершився захід неформальним спілкуванням, привітанням із прийдешнім професійним святом та гарним настроєм.

6