Карантинні обмеження повністю змінили звичний формат роботи аудиторських фірм. Проте проєкти тривають. Працюючи віддалено, працівники змушені проводити зустрічі з колегами та замовниками онлайн. Як зробити таку зустріч ефективною – ПАБУ розпитала у фахівців із сучасних комунікацій.

Рада з міжнародних стандартів фінансової звітності (далі – Рада з МСФЗ) надала роз’яснення, як обліковувати очікувані кредитні збитки за МСФЗ 9 «Фінансові інструменти» в умовах створеної коронавірусною інфекцією невизначеності.

Карантинні обмеження, до яких був змушений вдатися ледь не увесь світ, перевів працівників офісів у режим віддаленої роботи. Не стали винятком й аудиторські фірми. На щастя, сучасні технології дають змогу виконувати вдома всі ті завдання, що й в офісі. Утім, не кожному вдається організувати себе й налаштуватися на робочий лад. Як ефективно працювати з дому – розповідають експерти.

Згідно зі звітом Digital Accountant, підготованим Асоціацією дипломованих сертифікованих бухгалтерів (Association of Chartered Certified Accountants, ACCA), лише 20% бухгалтерів вважають, що вони мають достатній досвід роботи з новітніми технологіями, зокрема, блокчейном та штучним інтелектом.

Проведене опитування показало, що значна кількість респондентів мають досить високий рівень навиків використання традиційних функцій електронних таблиць. Водночас 81% опитуваних вважають свій рівень ескпертним. Однак, щодо розуміння системи планування корпоративних ресурсів, то лише 72% визнали себе експертами в цьому питанні.

Клайв Вебб (Clive Webb), автор звіту та провідний фахівець АССА з питань управління бізнесом, вважає, що краще розуміння технологій допоможе бухгалтерам підготуватися до майбутніх викликів цифрової ери.

«Можливість передбачити дестабілізацію ринку вкрай необхідна. Тож потрібно, аби бухгалтери та фінансисти мали достатні та комплексні навички роботи з цифровими технологіями. Такі навички допоможуть бухгалтерам та компаніям вирішувати актуальні проблеми, наприклад, глобальну епідемію коронавірусу, з якою ми зіткнулися. Використання технологій у такі часи, як зараз, дуже важливе. У звіті зазначено, що в бухгалтерії існує певна зона комфорту стосовно технологій. Потрібно визнати, що ті часи, коли електронні таблиці можна було назвати новітньою технологію, завершилися. Бухгалтери вже звикли до використання застарілих технологій електронних таблиць та планування корпоративних ресурсів. Тому питання цифрової трансформації є одним із найактуальніших на сьогодні. Компанії вкладають чималі кошти у розвиток технологічної складової, і це повинно надати значні переваги», – сказав експерт.

«Бухгалтери повинні бути спроможними відповісти на цифрові виклики, що постають перед ними. Досягти цього можна, продемонструвавши своє бажання зрозуміти механізм функціонування та застосування таких технологій, як блокчейн та кодування. Говорячи мовою технологій та розуміючи, як саме вони можуть керувати бізнес-процесами, бухгалтери матимуть значні переваги. Досягти такого результату можна, витративши три хвилини свого часу в день на навчання та дослідивши можливості покращення розуміння технологій», – додав Клайв Вебб.

Останнім часом дедалі частіше доводиться чути про концепцію гнучкого внутрішнього аудиту. Більшість великих міжнародних компаній починають застосовувати таку концепцію, додаючи бізнесу додаткової вартості. Які головні переваги гнучкого внутрішнього аудиту та чим він відрізняється від традиційного?

Поширення коронавірусної інфекції змусило аудиторські фірми перевести більшість працівників на роботу в режимі віддаленого доступу. Чи буде вона продуктивною? Можемо заспокоїти власників, вище керівництво та клієнтів аудиторських компаній – у такому режимі працівники працюють ще краще. Подовжуючи свій робочий день, вони встигають набагато більше.

Спалах коронавірусу створив нові виклики для ділового середовища, які вимагають від керівництва компаній зваженого, практичного та усвідомленого підходу до вирішення щоденних завдань. Що потрібно зробити, аби оцінити ступінь уразливості компанії в умовах епідемії коронавірусу?

Посли Європейського Союзу затвердили загальну систему класифікації для заохочення приватних інвестицій у сталий розвиток. Нова таксономія дасть змогу бізнесу та інвесторам без проблем визначати, яку економічну діяльність можна вважати екологічно стійкою.

Volkswagen та Nissan планують створити заводи зі збирання автомобілів у Гані, скориставшись новими податковими пільгами цієї африканської країни. Renault, Toyota і Suzuki також розглядають подібні кроки.

Рада з фінансової звітності Великобританії (UK’s Financial Reporting Council, FRC) оновила свої рекомендації для аудиторів у зв’язку з пандемією COVID-19.

Аудиторська фірма – місце роботи різних поколінь людей. Коли кілька поколінь зустрічаються в одному офісі, керівництву компанії доводиться шукати дієві способи співпраці з кожним із них і вміти згуртувати їх в єдину команду.

PrimeGlobal продовжує відслідковувати та оцінювати нові події, пов’язані з коронавірусом. Постійне оновлення інформації та розроблення відповідних заходів, які допоможуть зменшити ризики розповсюдження вірусу, є пріоритетом.

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (далі – НКЦПФР) затвердила Кодекс корпоративного управління України (далі – Кодекс). Цей документ містить рекомендації щодо належного корпоративного управління, включаючи управління екологічними та соціальними ризиками.