У 2022 році відбудеться Чемпіонат світу з футболу. Фінал найочікуванішого спортивного поєдинку відбудеться в Катарі.

Хоча до події ще вдосталь часу, вже зараз Катар заявив про введення 100%-го податку на алкогольні напої. У мусульманській державі підвищення податку на алкоголь напередодні Чемпіонату світу з футболу – 2022 швидко здобуло назву «податок на гріх».

Відтепер упаковка пива (24 пляшки) буде коштувати 384 катарських ріалів (105 доларів США), а літр джину – 304 ріали (83 долари США). До запровадження податку вартість алкогольних напоїв була вдвічі нижчою.

Цікаво, що в Катарі алкоголь продає лише державний дистриб’ютор – Qatar Distribution Company, а купити міцні напої можна тільки в одному магазині, а також барах, клубах та готелях, які мають ліцензію на продаж алкоголю. До речі, отримати таку ліцензую досить складно.

Уже на початку 2019 року, тобто за три роки до Чемпіонату світу з футболу, головне митне управління Катару запровадило низку нових податків, зокрема, на тютюнові вироби, енергетичні напої та свинину. До прикладу, 400 грамів бекону тепер коштує 55 ріалів (15 доларів США). До введення податків його вартість становила не більше 28 ріалів (8 доларів США).