Як відомо, хороший спеціаліст роботу не шукає – вона шукає його. Як правило, найкращі аудитори вже зайняті, тож шанси натрапити на резюме зіркових фахівців ринку на сайтах з пошуку роботи практично рівні нулю. Втім, це зовсім не означає, що ваша компанія не може залучити в команду жаданих A-players. Найкращий варіант – звернути увагу на тих, хто вже працевлаштований.

Щоб закрити складні позиції, аудиторські компанії дедалі частіше користуються послугами зовнішніх рекрутерів – фрілансерів чи агентств. Такий підхід має сенс, адже професійні хедхантери мають у своєму арсеналі набір інструментів, що дають змогу з’ясувати, де працюють потенційні кандидати, чи підходять вони під профіль вакансії, який канал комунікації краще обрати, щоб надіслати тому чи іншому фахівцю пропозицію компанії.

Окрім цього, рекрутери проводять первинне інтерв’ю з кандидатом, щоб зрозуміти, чи володіє він необхідним для аудитора набором soft skills: наскільки добре комунікує, чи може гідно презентувати себе, чи пунктуальний тощо. Часто компанії дають список спеціальних питань для оцінювання рівня компетенцій кандидата. Після успішного інтерв’ю потенційного члена команди презентують компанії-замовнику для проходження подальших співбесід з керівниками.

Таким чином можна закрити чи не будь-яку позицію в короткий термін, адже професійний рекрутер може опрацювати кілька сотень релевантних анкет фахівців і провести десяток-другий інтерв’ю, з чим часто не може впоратися штатний HR-менеджер, на якого покладено чимало обов’язків усередині компанії.

Залучаючи зовнішніх рекрутерів для найму аудиторів, можна навіть не оприлюднювати вакансію на сайті компанії чи на сторонніх ресурсах, адже такий спеціаліст шукатиме осіб, що відповідають заданим замовником параметрам. Тож штатному HR-менеджеру не доведеться переглядати сотні нерелевантних резюме на пошті.

Втім, користуючись послугами хедхантерів, будьте готовими до додаткових витрат: гонорар за успішний найм зазвичай становить місячну зарплату або відсоток від річної заробітної плати аудитора. Та й кандидату, який підійде аудиторській компанії, варто буде запропонувати зарплату дещо вищу від ринкової, щоб простимулювати його до зміни місця роботи.