Дослідження, проведене Асоціацією присяжних дипломованих бухгалтерів (Association of Chartered Certified Accountants, ACCA), показало, що 55% представників громадськості вважають, що аудитори можуть запобігти краху компанії.

Крім того, 34% респондентів очікують, що аудитори можуть визначити й доповісти про будь-яке шахрайство, а 70% вважають, що аудит повинен розвиватися для запобігання невдачам.

У ході дослідження було опитано 11 тис. респондентів, які представляють 11 країн світу. Учасників дослідження запитували, яку функцію виконує аудит та чим він допомагає бізнесу.

Опитування проводилося в партнерстві з Інститутом дипломованих бухгалтерів Австралії та Нової Зеландії (Chartered Accountants Australia and New Zealand, CAANZ), коли здійснювався перегляд функції аудиту, його ролі та сфери повноважень на замовлення Ради з фінансової звітності (Financial Reporting Council, FRC).

Виконавчий директор АССА Меггі МакГі (Maggie McGhee), коментуючи результати дослідження, заявила: «Наша робота окреслила виклики, які постають перед аудиторами, регуляторами та урядом, стосовно очікувань громадськості від аудиту».

Антоніс Діолас (Antonis Diolas), менеджер АССА з питань аудиту та підприємницького права додав: «Останнім часом аудит у Великобританії перебуває під пильною увагою громадськості. Наше дослідження вказує на гостру необхідність відкритого діалогу між представниками професії, третіми сторонами та громадськістю. Наразі громадськість вбачає в аудиті вирішення проблеми. Самі аудитори дещо скептично сприймають цю тезу. Ми повинні об’єднати наші зусилля, аби врешті відповісти на всі питання, що стосуються аудиту, які турбують громадськість».