Добираючи персонал, рекрутери звертають увагу на досвід роботи та компетенції кандидата, адже, як правило, саме це визначає, чи справиться він з роботою, яку йому доручають. Яким має бути досвід, знання та навики внутрішнього аудитора?

Фахівці з добору персоналу, що спеціалізуються на роботі з фінансовими менеджерами, кажуть, що вимоги щодо досвіду роботи повинні бути індивідуальними. Коли керівник шукає внутрішнього аудитора з певною спеціалізацією, важливу роль відіграють саме практичні навики за цим напрямом, а не профільна освіта. Також не варто боятися наймати випускників без трудового стажу взагалі чи кандидатів без досвіду роботи аудитором. Учорашні студенти часто високо мотивовані й здатні швидко вчитися новому.

Буває, що внутрішній аудит є стартовою сходинкою для успішної кар’єри талановитих менеджерів: робота у внутрішньому аудиті дає змогу ознайомитися з робочими процесами інших підрозділів компанії, і людина може свідомо обрати для продовження кар’єри ту сферу, яка їй буде цікавою. Також, приймаючи до своїх лав кандидатів з інших вертикалей організації, внутрішній аудит може отримати гарних спеціалістів, які знаються на об’єкті аудиторських перевірок.

Звичайно, у такому разі в підрозділі внутрішнього аудиту повинні бути й досвідчені аудитори, здатні керувати перевірками та стати наставниками для новачків. Однак у деяких провідних компаніях вважається, що внутрішній аудит є досить виснажливою роботою, тому аудиторам навіть рекомендують після трьох-п’яти років в аудиті шукати іншу спеціалізацію в межах компанії. Доволі часто сам собою складається баланс, коли 30% персоналу є так званими старожилами, а 70% постійно змінюються. Такий баланс ефективний, оскільки дає змогу внутрішнім аудиторам мати свіжий погляд на об’єкти аудиторських перевірок, зберігаючи водночас досвід і розуміння специфіки організації.