Перехід на XBRL знаменує перехід від формоцентричного до датацентричного підходу. Тобто організації проводять збір і передачу не конкретних обмежених форм звітів, а багатовимірного масиву даних, сформованого за особливою таксономією. З нього інформація в регуляторних і управлінських цілях може бути залучена в потрібному контексті, при цьому виключається дублювання даних, підвищується їх точність і доступність. Впровадження XBRL має забезпечити повну автоматизацію збору, формування та передачі даних про показники роботи різних фірм.

XBRL використовується всіма країнами «великої двадцятки». Розглянемо кілька прикладів застосування цього стандарту у світі.

Wacoal

Компанія Wacoal – японський конгломерат, що виробляє й реалізує жіночу білизну, її щорічні доходи становлять приблизно 1,6 млрд дол. – захотіла об’єднати оперативну інформацію, що надходить з 36 філій у 23 країнах, використовуючи 32 різних патентованих бізнес-додатка.

Застосування багатьох різних систем призвело до значного обсягу повторного введення даних, що зменшувало ефективність процесів бухгалтерського обліку та звітності. Компанія хотіла покращити ці процеси, але без витрат на розроблення й підтримку інтерфейсів між несумісними системами.

Wacoal використала XBRL для об’єднання цих систем, створила повністю автоматизований процес без ручного повторного введення даних. Щомісячні операції із закриванням звітного періоду почали виконуватись на два дні швидше, а оброблення інформації в режимі реального часу й фінансова звітність стали щоденними.

Комітет європейських органів банківського нагляду (CEBS)

Комітет європейських органів банківського нагляду складається приблизно з 27 регуляторів з різних країн Європейського Союзу. Учасники збирають інформацію про платоспроможність і ліквідність фінансових організацій, за якими вони здійснюють контроль. Збираючи інформацію про ліквідність, учасники використовують стандарт IFRS для створення фінансових звітів у всіх фінансових організаціях Європи. Комітет пропонує використовувати XBRL як середовище для обміну даними про стандартну ліквідність та платоспроможність. Окрім того, що органи банківського нагляду в кожній країні збирають інформацію про фінансові організації, які працюють у країні, члени CEBS також обмінюються інформацією у форматі XBRL.

Комітет CEBS розглядав й інші стандарти та навіть хотів розробляти власний, але вирішив користуватись глобальним. Бельгія першою перейшла на XBRL у 2006 році. Її приклад наслідували Іспанія, Франція, Німеччина, Польща, Данія, Греція, Ірландія, Італія та Люксембург.

Національна податкова інспекція Японії

Одна з першопрохідців XBRL – національна податкова інспекція Японії (National Tax Agency of Japan, NTA) – у 2004 році впровадила електронну систему подання податкової декларації, використовуючи в якості стандарту XBRL2.0. У 2005 році вона запровадила систему для електронного подання корпоративних податкових декларацій. Інспекція NTA оголосила про прийняття XBRL 2.1 як стандарту для реєстрації у вересні 2008 року.