Податкове управління Нової Зеландії (Te Tari Takke) опублікувало постанову, якою з 01 вересня 2019 року дозволено отримувати заробітну плату в криптовалюті. Отримання заробітної плати в такий спосіб передбачає дотримання кількох вимог:

  • криптовалюта виплачується за послуги, надані працівником відповідно до трудового договору;
  • здійснюється виплата фіксованої суми;
  • криптовалюта становить частину винагороди, яку отримує працівник.

Працівник повинен отримати миттєвий доступ до криптовалюти та мати можливість конвертувати її в готівковий еквівалент (або ж обміняти). Така валюта повинна виконувати роль грошей та бути прив’язаною до однієї чи декількох офіційних валют. З такої заробітної платні також вираховуються податки.

Податкове управління заявляє, що угоду про виплату працівнику зарплати у криптовалюті можна укласти у два способи. Перший – погодити вирахування з валової зарплати (до вирахування податків) та окладу (у цьому випадку заробітна плата, з якої вже вирахували податки, виплачується у вигляді криптовалюти). Другий – вирахування під час розрахунку валової зарплати чи окладу (відмова від частини заробітку).

Криптовалюта має багато спільних рис з грошима, однак, як зазначають новозеландські податківці, не є грішми у традиційному розумінні. «Зокрема, зважаючи на те, що криптовалюта не випускається урядом, вона не має статусу законного платіжного засобу. Крім того, незважаючи на той факт, що криптовалюта приймається як оплата за товари та послуги, такі операції не є загальноприйнятим способом оплати. Зважаючи на нестабільність, яка сьогодні спостерігається, існують певні питання щодо можливості криптовалюти стати засобом накопичення».