Рада з нагляду за звітністю приватних компаній США (US Public Company Accounting Oversight Board, PCAOB) опублікувала чотири рекомендації для аудиторів, аби допомогти їм ознайомитися з новими вимогами до проведення аудиторських оцінок та використання праці аудиторів до набуття ними законної сили. Нові вимоги почнуть застосовуватися для аудиту фінансової звітності звітного періоду, який закінчується або 15 грудня 2020 року, або пізніше цієї дати.

«Аудиторська оцінка та використання праці спеціалістів – це два найважливіших питання аудиту», – зазначив голова PCAOB Вільям Данке (William D. Duhnke). –  «Оскільки тепер аудиторам доведеться здійснювати свою роботу з огляду на нові вимоги, ми маємо на меті забезпечити їх відповідною ресурсною базою, аби допомогти їм ефективно виконувати свої функції».

Рекомендації включають:

· аудит бухгалтерських оцінок;

· аудит справедливої вартості фінансових інструментів;

· контроль та використання праці аудитора;

· використання праці співробітника компанії.

Перші два документи висвітлюють практичні аспекти застосування нових стандартів та зміни, які були внесені з метою об’єднання критеріїв оцінки ризиків у разі проведення аудиту бухгалтерських оцінок, включаючи визначення справедливої вартості. Інші два документи містять нові вимоги, які застосовуватимуться у випадках, коли аудитор використовує працю спеціаліста у сфері аудиту, та коли він використовує працю працівника компанії як джерело аудиторського доказу.