Вам знайомий стан, коли всі завдання на роботі здаються нецікавими? Коли зовсім немає натхнення, усі справи відкладаються в довгу шухляду, настрій кепський з самісінького ранку, усе дратує, а втома відчувається, щойно ви піднялися з ліжка? Що ж, є всі підозри на так званий синдром емоційного вигорання.

Щоб позбутися професійного вигорання або нейтралізувати його початкові симптоми, слід насамперед змінитися внутрішньо.

Не беріть на себе занадто багато. Пам’ятайте, ви – не супергерой і не зобов’язані бути переможцем в усіх ситуаціях. Виконуйте свою роботу якісно і з задоволенням, але не живіть лише роботою.

Саме тому важливо дбати про збереження балансу між роботою та особистим життям. Продуктивний працівник, сповнений сил та нових ідей, – щасливий у приватному житті, уміє відпочивати та насолоджуватися життям у всіх його проявах.

Дотримуйтеся режиму сну. Вкладайтеся в ліжко не пізніше 23:00, аби відпочинок був повноцінним. Численні медичні дослідження показали, що сон з 22:00 до 06:00 забезпечує організм енергією на цілий день і дає змогу уникнути багатьох проблем із здоров’ям.

Не забувайте робити перерви на відпочинок під час робочого дня. Втома може блокувати нові ідеї, уповільнювати швидкість роботи та посилювати роздратування. Під час обідньої перерви дуже корисно прогулятися на свіжому повітрі, насичуючи організм киснем.

Не нехтуйте фізичними вправами. Регулярні заняття спортом – чудова профілактика фізичних та ментальних захворювань, джерело гарного настрою та відмінної фізичної форми.

Виділяйте час на заняття, не пов’язані з роботою. Це може бути вивчення іноземних мов, курси крою та шиття, уроки танців тощо. Відволікайтеся від роботи. Це не просто додасть вам енергії, а й дасть змогу краще мислити, мати натхнення та генерувати нестандартні рішення. Що частіше ми перемикаємо мозок, то краще він працює.

Якщо ви відчуваєте, що робота виснажує вас, дедалі частіше зриваєтеся на колегах, а понеділки викликають у вас відчуття панічного жаху, обговоріть з роботодавцем можливу зміну графіка, навантаження або принаймні різноманіття завдань.