Управління аудиту Великобританії (The UK National Audit Office, NAO) розпочало публічне обговорення запропонованих зміг до Кодексу професійних норм аудиту, які наберуть чинності у квітні 2020 року.

Кодекс визначає, яких заходів повинні вживати місцеві аудитори та відповідні державні органи (ради, поліція, пожежна служба та органи національної системи охорони здоров’я), аби виконати свої зобов’язання згідно із Законом про аудит та звітність на місцях від 2014 року. Нагадаємо, що Кодекс професійних норм аудиту мусить переглядатися щоп’ять років.

Аудит на місцях ефективно забезпечує громадськість та зацікавлені сторони достовірною інформацією щодо використання їхніх коштів та демонструє, що місцеві органи можуть нести відповідальність за витрати коштів платників податків. Кодекс має значний вплив на роботу місцевих аудиторів та на звіти, які вони надають.

Основні зміни, які пропонуються до Кодексу професійних норм аудиту, включають посилення уваги до співвідношення «ціна/якість» аудиторських послуг та чітко визначені очікування щодо своєчасно представленої та ефективної звітності.

Обговорення будуть тривати до 22 листопада 2019 року. Знайти нову редакцію Кодексу професійних норм аудиту та висловити свої пропозиції щодо її покращання можна на сайті Управління аудиту Великобританії. Новий Кодекс набере чинності не пізніше 1 квітня 2020 року та буде діяти протягом наступних п’яти років.