Керівники фінансових служб (Chief Financial Officers, CFO) та фінансові служби підприємств різних форм власності й напрямів діяльності сьогодні чинять вирішальний вплив у процесі прийняття рішень. Саме такий висновок зробила Міжнародна федерація бухгалтерів (International Federation of Accountants, IFAC) за результатами проведених зустрічей на різні теми, а саме:

  • бачення ролі CFO та фінансової служби;
  • майбутнє аудиту;
  • інструменти оцінки, які допомагають організаціям трансформувати фінансову службу.

IFAC вважає, що CFO та фінансова служба мусять як надавати інформацію, так і здійснювати її аналіз, допомагаючи ухвалювати рішення стосовно організаційної структури та збільшення капіталізації. Вони повинні роз’яснювати, як саме капіталізація збільшується зараз, як цей процес буде відбуватися в майбутньому, наскільки стабільним є прибуток.

«Фінансова служба більше не може виконувати роль підтримки чи допоміжної функції й повинна робити більше, ніж складання балансу активів», – заявив Кевін Денсі (Kevin Dancey), IFAC CEO. «Модель ведення бізнесу змінюється, і CFO та експерти з фінансів мають унікальну можливість надати інформацію, необхідну для ухвалення ефективних рішень у сфері довготермінового збільшення капіталізації».

Механізм оцінки IFAC має на меті допомогти радам директорів і керівництву визначити сильні та слабкі сторони своїх фінансових служб та покращити їхнє функціонування.