Рада з фінансової звітності Великобританії випустила переглянутий варіант стандарту аудиторської діяльності щодо “going concern” – концепції безперервності діяльності. Переглянути стандарт довелося через серйозні корпоративні скандали, основною причиною яких була нездатність аудитора адекватно оцінити перспективи продовження роботи організації, що перевірялася. Відомо чимало прикладів британських компаній, які збанкрутували впродовж дуже короткого проміжку часу після проходження аудиторської перевірки.

Переглянутий варіант ISA UK 570 «Безперервність діяльності» висуває тепер більш жорсткі критерії оцінки перспектив безперервності діяльності – не лише порівняно з нинішніми британськими, а навіть й з міжнародними стандартами аудиту (ISA), які Великобританія майже дослівно копіює.

Британським аудиторам доведеться ретельніше підходити до отриманої від менеджерів внутрішньої оцінки безперервності діяльності, ретельно тестувати свідоцтва на адекватність, що є доказами безперервності діяльності, оцінювати ризики зміщення менеджерської оцінки, більш активно використовувати стратегічні звіти. Суворіші вимоги відтепер і до прозорості аудиторської діяльності у випадку з публічними організаціями, компаніями з лістингом та просто великими приватними організаціями.

Рада з міжнародної звітності висловила сподівання, що її ініціатива призведе з часом до посилення жорсткості вимог на міжнародному рівні, також IAASB внесе необхідні зміни до міжнародного стандарту аудиту, що регулює безперервність діяльності.