Дональд Брайдон, колишній голова Лондонської фондової біржі (London Stock Exchange Group), підготував та оприлюднив звіт «Оцінювати, запевняти та інформувати: покращуючи якість та ефективність аудиту» (Assess, assure and inform: improving audit quality and effectiveness). Автор документа закликав створити нову професію корпоративного аудиту, контроль над яким буде здійснювати Орган з питань проведення аудиту, звітності та управління (Audit, Reporting and Governance Authority, ARGA).

Оприлюднення огляду, про створення якого стало відомо торік, з нетерпінням чекали представники професії, зважаючи на те, що його основною метою став розгляд проблем невиправданих очікувань від аудиту.

У звіті Брайдон зазначив, що багато людей, з якими він спілкувався під час написання огляду, згадували професію аудитора, хоча формально такої не існує, оскільки бухгалтери набувають статусу аудитора. У звіті «чітко визначається статус аудитора, його професійні обов’язки. Аудиторів потрібно сприймати як представників окремої професії, а не як складову частину іншої».

Брайдон зазначив: «Я вважаю, що ARGA повинна виступити посередником у становленні нової професії корпоративного аудиту, створивши необхідний орган, який забезпечить навчання та сертифікацію наявних аудиторів. ARGA стане контролюючим органом».

На думку Брайдона, представляти корпоративний аудит повинні спеціалізовані фахівці: «Я б рекомендував надавати дозвіл аудитору провадити діяльність у певній сфері відповідно до його кваліфікації». Він порівняв таку систему з водійськими правами, які надають змогу особі керувати окресленою кількістю транспортних засобів, яких загалом п’ятнадцять.

Брайдон зауважив, що з усіх питань, висвітлених у звіті, проблематика шахрайства та відповідальність аудиторів є найбільш складною, а невідповідність реальності та очікувань від аудиторів – зрозуміла».

Він рекомендує ARGA внести зміни до МСА 240 (Великобританія), стандарту аудиту, який стосується шахрайства, аби «чітко визначити зобов’язання аудитора виявляти випадки суттєвого шахрайства усіма доступними способами».

Брайдон вважає, що програма навчання аудиторів повинна також містити тему шахрайства та рекомендує, аби «програми з форензіку та виявлення шахрайства стали частиною кваліфікаційної програми та безперервного процесу навчання аудиторів, які готують фінансову звітність».

Для допомоги аудиторам у виявленні шахрайства Байрон запропонував, аби «ARGA залишила реєстр, у якому описуються випадки корпоративного шахрайства, відкритим, щоб аудитори могли навчатися у реальному часі, спираючись на приклад».