Новорічні свята якраз в розпалі, однак тривалі вихідні добігли кінця. Починається активна робота, зануритися в яку після затяжного відпочинку непросто. Як увійти у робочий ритм, не витрачаючи дорогоцінного часу на «розкачування»?

Ставте чітку мету

Звичайно ж, потрібно ставити перед собою реальні цілі – ті, яких можливо досягти. Якщо цілі занадто розмиті й фактично нездійсненні – невдача неминуча. Будь-які промахи знижують самооцінку, відбивають бажання діяти, а отже, віддаляють від мети, тоді як успіхи наближають до неї.

Запишіть свої цілі й прагніть до них

Ніщо так не мотивує, як досягнення будь-яких цілей, хоч би й незначних. Тільки формулювати їх слід максимально зрозуміло та чітко, позначити терміни й обсяги запланованих звершень. Викладене на папері здається зрозумілішим, ніж те, що тримаєте в голові. З’являється внутрішня впевненість, що все вдасться.

Будуйте «дерево цілей»

Щоб мета не лякала своєю об’ємністю, краще розділити її на кілька простих підцілей. Потрібно визначити кожну й детально описати, у який спосіб їх можна досягти, а також який результат і в які терміни очікується отримати. «Виконано» – це хороший стимул продовжувати розпочате.

Плануйте

Установлення цілей недостатньо, реалізувати їх без плану фактично неможливо. Але знаючи, чого хочеш досягти, легше зрозуміти, як здійснити задумане. Для цього необхідно визначити конкретні кроки й дотримуватися плану. У плани можна й навіть потрібно вносити корективи, адже в процесі виконання завдань напевно з’являться уточнення.

Уникайте того, що відволікає

Намагайтеся залишатися з невиконаним завданням сам на сам. Позбавтеся від усього, що заважає сконцентруватися на роботі. Закрийте фейсбук, не реагуйте на повідомлення в месенджерах, переведіть телефон у беззвучний режим.

Нагородіть себе за виконану роботу

Упорались зі складним завданням? А тепер можна перепочити й поскролити стрічки соцмереж, випити кави чи навіть зважитись на похід у театр. Нагорода за виконану справу має мотивувати й приносити задоволення.