Успішна команда аудиторської фірми – це завжди вдалий баланс досвідчених фахівців і талановитих молодих співробітників.

Зазвичай результат персоналу починається після трьох років роботи на новому місці, коли новачок стає сертифікованим аудитором і працює з віддачею на загальний результат, розуміє важливість командної роботи, відповідально ставиться до сформульованих висновків й усвідомлює всі ризики професії. Багато молодих спеціалістів із самого початку не планують затримуватися на тривалий термін, маючи намір використовувати свою кваліфікацію на більш високооплачувану роботу в іншій компанії, бажано міжнародній, де робочий графік спокійніший.

Тож першочерговим завданням керівників аудиторських фірм є на початкових етапах виявити майбутніх «зірок» аудиту серед новачків і не втратити їх після процесу становлення як особистостей і фахівців своєї справи.

Одна зі стратегій − переконати людей залишатися у фірмі, окреслити майбутні переваги і перспективи, що дає керівникам час виявити найкращих з них. Часто компанії вдаються до демонстрації результатів опитувань колишніх працівників. Не рідко вони показують, що багато фахівців хотіли б повернутися і навіть шкодують, що пішли з компанії.

Сьогодні більшість фірм мають у своєму штаті кваліфікованих менеджерів по роботі з персоналом, які допомагають працівникам виконувати посильні для них завдання. У разі виявлення HR-спеціалістами більших можливостей співробітників вони вчасно інформують про це керівництво і, відповідно, не витрачається час і зусилля на прості завдання, а здібному фахівцю доручають виконання складніших проєктів. У такий спосіб забезпечується не тільки розвиток, а й кар’єрне зростання цінних працівників, що стимулює їх бути відданими компанії.