Рада з фінансової звітності (Financial Reporting Council, FRC) направила лист найбільшим аудиторським фірмам Великобританії, у якому виклала свої очікування щодо покращання якості аудиту та стабільності ринку аудиторських послуг через розмежування функцій аудиту.

Кожен суб’єкт, не лише у Великобританії, а й у всьому світі, певним чином впливає на якість проведення зовнішнього аудиту, який виконує різноманітні функції: візуалізує фінансові результати компанії, реагує на будь-які попереджувальні знаки, формує довіру до ринку аудиторських послуг, захищає інтереси акціонерів та клієнтів.

У Великобританії були опубліковані недоліки проведення аудиту будівельної компанії Carillion та мережі магазинів роздрібної торгівлі BHS, які в результаті зазнали краху. На думку FRC, саме «велика четвірка», співпрацюючи з іншими аудиторськими компаніями, повинна удосконалити структуру власного бізнесу для покращання якості аудиту та забезпечення прозорості.

Для уникнення конфлікту інтересів пропонується повністю відокремити аудиторські послуги.

Клер Ліндрідж (Claire Lindridge), директор департаменту FRC з питань моніторингу та нагляду за діяльністю аудиторських фірм (AFMAS), заявила: «Завдання FRC – забезпечити, щоб аудиторські фірми ставили на чільне місце якість аудиту, керуючись новими принципами незалежності та фінансової прозорості. Ми очікуємо, що фірми впровадять незалежне управління для проведення аудиту й забезпечать повне відмежування функції аудиту від інших, щоб фінансові результати були точними і прозорими».

Представник EY прокоментував ініціативу FRC так: «EY вважає, що проведення пакету радикальних змін необхідне для посилення захисту пенсіонерів, працівників та інвесторів у Великобританії. Ми переглядаємо пропозиції FRC, оцінюємо наслідки, які вони можуть мати для нашої компанії, та активно сприяємо формуванню нових пропозицій. Хоча ці пропозиції ще не містять детально розробленого плану дій, необхідно оцінити вплив, який вони можуть мати на покращання якості аудиту, привабливості професії, стійкості та фінансової стабільності».

У PwC заявили: «Ми прагнемо відігравати свою роль у впровадженні змін, які покращать якість аудиту, допоможуть відновити довіру до аудиту та системи корпоративної звітності й забезпечать, аби Великобританія залишила за собою статус лідера. Ми будемо конструктивно взаємодіяти з регулятором та іншими зацікавленими сторонами».