Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (далі – НКЦПФР) затвердила Кодекс корпоративного управління України (далі – Кодекс). Цей документ містить рекомендації щодо належного корпоративного управління, включаючи управління екологічними та соціальними ризиками.

Кодекс стосується насамперед акціонерних товариств, акції яких допущено до торгів на фондових біржах України. Утім, він може бути важливим орієнтиром для всіх державних і приватних компаній, що прагнуть побудувати ефективну систему управління.

Як і в багатьох інших країнах, в Україні Кодекс має рекомендаційний характер. Його застосування наполегливо рекомендується насамперед компаніям, які виходять на ринки капіталу.

Над підготовкою тексту Кодексу працювали українські й міжнародні експерти з IFC (підрозділ Групи Світового банку), Української академії корпоративного управління (UCGA), Світового банку, юристи провідних юридичних компаній України, та НКЦПФР. Керівництво стратегією та процесом розроблення Кодексу здійснював Річард Фредерік, незалежний консультант з питань корпоративного управління.

Очікується, що цей Кодекс стане національним стандартом корпоративного управління в Україні. На його основі згодом буде розроблено додаткові розширення (для державних компаній, учасників фінансового ринку, нелістингових компаній тощо) й окремі політики на більш спеціалізовані теми (роль акціонерів в управлінні, управління ризиками, функціонування аудиторського комітету наглядової ради, висування кандидатів до складу наглядової ради, запобігання корупції тощо).

«Належне корпоративне управління допомагає збільшувати вартість компанії шляхом підвищення її конкурентоспроможності, ефективності та зростання, воно зміцнює довіру до компанії та сприяє створенню цінності в інтересах акціонерів, працівників та інших стейкхолдерів», – зауважив Тимур Хромаєв, Голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Джерело: НКЦПФР