Відповідно до звіту, підготовленого Інститутом присяжних бухгалтерів Англії та Уельсу (Institute of Chartered Accountants in England and Wales, ICAEW), у Великобританії можливе швидке відновлення економіки.

У звіті Oxford Economics висловлено припущення, що через те, що показники ВВП знизилися в результаті часткової економічної кризи, теоретично активність та попит повинні зрости, як тільки карантинні обмеження почнуть зніматися, а надто з огляду на фіскальну та грошову підтримку уряду та Банку Англії з моменту початку кризи.

У звіті прогнозується, що економіка почне зростати в другій половині року, якщо карантинні обмеження будуть пом’якшуватися протягом літа.

Загалом ВВП може скоротитися на 14% у ІІ кварталі. Це буде найбільшим зниженням показника з 1921 року. Утім, безробіття зросте лише на 3%.

Загалом дефіцит бюджету, ймовірно, сягне 290 млрд фунтів стерлінгів (364 млрд доларів США) цього року, що дорівнює 14% ВВП. Це може стати найбільшим дефіцитом з часів Другої світової війни, що перевищить попередній антирекорд – 10,2% у 2009-2010 роках.

Виконавчий директор ICAEW Майкл Іза (Michael Izza) резюмував: «Хоча в цьому звіті чітко викладені проблеми, що стоять перед економікою Великобританії, особливо падіння ВВП, масштабів якого економіка країни не переживала протягом століття, документ вселяє певний оптимізм, що ми зможемо оговтатися від цього шоку.

У міру пом’якшення карантину ми зможемо розробити стратегію, яка сприятиме поступовому відновленню економіки після закінчення кризи. Потрібно буде поступово скорочувати урядові програми, аби уникнути хвиль звільнень і закриття компаній та відновити довіру бізнесу й споживачів.

Якщо ми не приділимо достатньо часу та не допоможемо компаніям відновитися, 2021 рік стане неймовірно складним, особливо, якщо проблеми, що залишилися після пандемії COVID-19, накладуться на труднощі, пов’язані з неупорядкованим закінчення перехідного періоду виходу з ЄС».