Міжнародна аудиторська компанія EY подала позов до суду Німеччини на групу інвесторів Wirecard за те, що вони, нібито, не визнали помилку бухгалтерського обліку в розмірі 1,9 млрд євро.

Цей крок відбувся після червневого рейду до штаб-квартири німецької платіжної групи фінансового регулятора BaFin, який звинувачує Wirecard у фінансових маніпуляціях на ринку.

Водночас EY виступала постійним аудитором платіжної групи Wirecard. Після скандалу було проведено спеціальне розслідування KPMG . Воно розпочалося після того, як звинувачення в шахрайстві були опубліковані у Financial Times. EY ситуацію поки не коментує.

Слід нагадати, що німецька фінансова компанія Wirecard AG опинилася в центрі великого скандалу після того, як аудитори не змогли підтвердити наявність на її рахунках 1,9 млрд євро. Цих грошей «з високим ступенем ймовірності не існує», йдеться в повідомленні ради директорів компанії. Цього самого дня наглядова рада Wirecard звільнила члена ради директорів Яна Маршалека (Jan Marsalek). Крім того, відкликано попередні фінансові звіти за 2019 рік і за перший квартал 2020 року. Аудитором Wirecard AG була міжнародна аудиторська фірма EY.