Управління з податків та митних зборів Великобританії (HMRC) ініціювало понад 4 500 справ, пов’язаних із шахрайством працівників, після отримання повідомлень на «гарячу лінію». Перше затримання підозрюваного відбулося в серпні. 57-річний чоловік перебуває під слідством у справі про шахрайство на суму 495 тисяч фунтів стерлінгів з подальшим звільненням.

Сума коштів, яку HMRC виплатило інформаторам за надання даних про ухилення від сплати податків, за останній рік зросла на 63%. Британська юридична фірма RPC заявила, що у 2019-2020 роках Управління виплатило 473 000 фунтів стерлінгів. Торік ця сума становила лише 290 250 фунтів стерлінгів.

Очільник податкової служби RPC Адам Креггс (Adam Craggs) зауважив: «HMRC отримує велику кількість повідомлень на свою «гарячу лінію» щодо ухилення від сплати податків в невеликих масштабах, але останніми роками на Управління чиниться тиск з метою розслідування випадків ухилення від сплати податків у великих розмірах. Тому Управління готове платити інформаторам, які мають достовірну інформацію щодо такого шахрайства».

Дехто з представників RPC висловили припущення, що HMRC може й надалі використовувати послуги платних інформаторів, оскільки прагне збільшити бюджет за рахунок справ про ухилення від сплати податків. За повідомленням RPC, достовірна інформація про зловживання державною допомогою в межах програми збереження робочих місць в умовах коронавірусу буде дуже корисною.

RPC зауважила, що зазвичай інформаторами виступають невдоволені або колишні співробітники організації. Тому фірма попереджає, що Управління повинно проявляти обережність, аби гарантувати, що інформатори надають достовірну інформацію щодо роботодавців, які незаконно скористалися державною допомогою.

Партнер RPC Мішель Слоун (Michelle Sloane) зауважила: «Плата інформаторам за дані, які було отримано в незаконний спосіб, порушує певні етичні проблеми для HMRC. Невдоволені співробітники можуть повідомити про шахрайство, щоб помститися своєму роботодавцю. HMRC необхідно провести ретельну перевірку інформації, щоб переконатися в її достовірності».