Американська Рада з нагляду за обліком у публічних компаніях (PCAOB) змінила акценти інспекційних перевірок у 2021 році через пандемію. Регулятори повідомили про це на традиційній щорічній конференції щодо досягнень в роботі PCAOB та Комісії з цінних паперів і бірж (SEC).

За словами члена PCAOB Меган Зіцман (Megan Zietsman), особливу увагу у 2021 році вони приділять організаціям в галузях, які найбільше постраждали від коронавірусу. Серед таких в реаліях американської економіки можна назвати транспорт, розваги, готельний бізнес, виробництво, роздрібну торгівлю. Під час перевірки якості аудиту під пильний розгляд потраплять дистанційний характер аудиторських перевірок, тимчасові обмеження, доступність інформації, досяжність менеджерів організацій, що перевіряються, тощо.

Питання комплаєнсу не зникли після початку пандемії, тому PCAOB продовжить перевіряти, наскільки аудитори слідують встановленим стандартами процедурам і документують процес.

З боку американських регуляторів аудиту цілком очікуваним стало зміщення акцентів з огляду на виклики, зумовлені пандемією і зміною процедур контролю, які вона спровокувала. Наприклад, фізична недоступність документів і/або представників організацій, що перевіряються (менеджерів, комітетів з аудиту), змусила аудиторів змінити характер традиційно використовуваних процедур, час їх проведення, охоплення або все разом. Інспектори будуть дуже уважними до того, наскільки аудитори були в цьому успішні.

Крім того, Рада з нагляду за обліком у публічних компаніях обіцяє розширити охоплення випадкової вибірки для перевірки в наступному році, тому що ті розміри вибірки, що застосовувалися досі, не є презентативними. Також інспекції можуть стосуватися сфер, які перевірялися досить рідко.

Джерело: Journal of Accountancy