Від початку пандемії COVID-19 бухгалтерська професія зіткнулася з найбільшою кризою за останні десять років. Серйозні удари були завдані всій галузі: контракти на навчання відкладено до кращих часів або скасовано, кар’єрний розвиток затримано, а про підвищення зарплат взагалі поки не може бути й мови. Команда CABA, благодійної організації, що займається питанням підтримання добробуту дипломованих бухгалтерів та їхніх сімей, пропонує декілька порад щодо того, як отримати максимальну користь від несприятливої ситуації, що склалася.

У деяких випадках співробітники насправді виявляються ще більш зайнятими, ніж раніше, поєднуючи вирішення проблем, пов’язаних з організацією роботи з дому та додатковим навантаженням через виконання обов’язків колег, з якими компанія була змушена попрощатися.

Якими б не були обставини, у багатьох бухгалтерів складається враження, що їхня кар’єра повністю застигла на місці.

Відчувати розчарування в таких ситуаціях цілком закономірно, особливо, якщо ви новачок у галузі та бажаєте розвиватися. Але важливо не ухвалювати спонтанних рішень щодо того, як розпочати свою кар’єру. Натомість витратьте трохи часу на обдумування своїх варіантів і зосередьтеся на розробленні довгострокового плану. Замість того, щоб турбуватися про речі, які ви не можете контролювати, зосередьте увагу на тому, що можете.

Звичайно, це часто легше сказати, ніж зробити. Пропонуємо вашій увазі найкращі поради, які допоможуть скористатися цією ситуацією.

Продовжуйте вчитися

Використовуйте кожну можливість, щоб розширити свої знання. Наприклад, якщо ви новачок у цій галузі, виділіть час, щоб розвинути навички, які ви могли б набути цього року. Коли з’явиться можливість пришвидшити розвиток, ви цілком можете виявити, що маєте певну перевагу.

Не зупиняйтеся на досягнутому. Здобуття нових навичок за межами професії за допомогою таких засобів, як вебінари, курси за попередньою реєстрацією або навіть форма акредитованого навчання, можуть бути корисними для вас. Наприклад, ви можете розглянути курс програмування, управління проєктами або Excel просунутого рівня, і все це може бути корисним, коли ви знову приступите до роботи.

Словом, використовуйте цей час, щоб підвищити попит на ваші послуги. Можливо, пандемія сповільнила прогрес, але це не означає, що ви не можете наздогнати його. Подумайте, як би ви відповіли на запитання про те, чим займалися останні кілька місяців. Ніхто не очікує почути, що ви розпочали бізнес або закінчили рік навчання, але наявність хоч чогось, на що ви можете озирнутися і пишатися цим, є хорошим способом підвищити самооцінку.

Залишайтеся на звязку

Спробуйте не дистанціюватися від своєї сфери чи колег. Будьте в курсі останніх новин та подій в галузі. Це дасть змогу не тільки не втрачати зв’язок, але й допоможете швидко розвиватися, щойно з’явиться така можливість. Інститут присяжних бухгалтерів Англії та Уельсу (ICAEW) та CABA пропонують безліч заходів та навчальних можливостей, тож спробуйте деякі з них.

Знайдіть способи підтримувати зв’язок з колегами та спілкуватися із якомога більшою кількістю людей. Незалежно від того, перебуваєте ви вдома чи в офісі або вам довелося повністю призупинити свою роботу, якщо є доступні події – залишайтеся на зв’язку, обов’язково долучайтеся до них. Регулярно заходьте в LinkedIn, діліться контентом, коментуйте дописи та беріть участь в обговореннях. Цей незвичайний період може насправді виявитися напрочуд гарною можливістю розширити своє коло знайомств та отримати нові контакти. Витративши час на це зараз, ви інвестуєте у свій кар’єрний розвиток, тому це та звичка, яку потрібно набути, поки є шанс.

Залишайтеся активними

Легко звикнути до сидячого способу життя за відсутності структури та чіткого режиму роботи або працюючи з дому.

Однак пам’ятайте про негативні наслідки, які це може мати на вашу фізичну форму, енергійність та спосіб життя. Залишатися активними, зрештою, це має настільки ж важливе значення для вашого психічного здоров’я, як і для фізичного. Їзда на велосипеді, тренування у вітальні чи просто хороша прогулянка – оберіть такий вид фізичної активності, який підходить саме вам. Постановка цілей, таких як кількість кроків на день або вправ на тиждень, може бути хорошим способом не збитися зі шляху.

Займіться чимось на неповний робочий день або ж волонтерством, поки робота в офісі не відновиться. Такий вид діяльності має подвійні переваги: ви можете отримувати від цього задоволення, а також відзначити у своєму резюме як додаткове заняття.

Поки пандемія триває, легко відчути, ніби ми живемо у світі, повному речей, які ми просто не можемо контролювати. Хоч як би це не бентежило, особливо коли події мають стосунок до кар’єри, важливо не зациклюватися на негативі.

Вам може здаватися, що ваш кар’єрний розвиток загальмувався, хоч навантаження навпаки зросло, але є багато речей, які ми досі можемо контролювати. Скориставшись цими можливостями, ми, зрештою, віднайдемо позитивний та бойовий настрій, коли знову матимемо можливість кар’єрного розвитку.