Попит на інформацію про екологію і соціум та якість управління продовжує зростати. Відповідно, з’являються нові можливості, що відкриваються перед професійними бухгалтерами та аудиторами, вважає Американський Інститут сертифікованих публічних бухгалтерів (AICPA).

У США інвестори виявляють дедалі вищий інтерес до інформації трьох основних категорій, які для стислості позначаються абревіатурою «ESG», а дехто відкрито закликає публічні компанії включати ці дані (наприклад, вплив кліматичних умов на бізнес, показники інклюзивності) в подану до Комісії з цінних паперів і бірж звітність. Якщо станеться саме так, то різко стрибне попит на забезпечення достовірності цієї додаткової звітності, тобто на послуги аудиторів.

Такі висновки містяться у звіті «ESG-звітність та атестація: дорожня карта для фахівців аудиту» (під «атестацією» мається на увазі посвідчення аудитором якості інформації), підготовленої Асоціацією міжнародних сертифікованих професійних бухгалтерів і Центром якості аудиту (CAQ), Цей документ пропонується американським аудиторам і їх клієнтам використовувати тепер як керівництво із ESG-розкриття. Інвестори, наприклад, зможуть для себе вирішувати, чи потрібні їм офіційні звіти за підсумками атестації, що засвідчують якість розкриттів у звітності компаній.

У публікації наголошується, що для багатьох інвесторів сьогодні вже само собою зрозуміло, що інформація про екологічні, соціальні та управлінські фактори повинна подаватися відповідно до загальновизнаних основ і стандартів. І поки міжнародна система звітності сталого розвитку сьогодні поки ще тільки формується, у США діють стандарти від SASB. Якщо брати кліматичні розкриття, то у світі досить широкого поширення набуло керівництво від TCFD, яке, напевно, ляже в основу майбутніх міжнародних стандартів.

«ESG – сфера звітності, яка швидко розвивається, і хоча універсального підходу поки немає, незалежні аудитори виконують важливу роль, тому що ця звітність продовжує формуватися», – пояснює Денніс Макгован (Dennis McGowan), старший директор професійної практики Центру якості аудиту. Він нагадує, що основне завдання аудиторів – забезпечувати якість та об’єктивність корпоративної інформації. Так було завжди, і ці навички вони цілком здатні ефективно перенести на нові сфери звітності, такі як ESG.

Джерело: Journal of Accountancy