Управління з фінансових послуг Великобританії (Financial Conduct Authority, FCA) висловило стурбованість у зв’язку з тим, що значна кількість компаній, що мають справи з криптоактивами, не відповідає вимогам антивідмивного законодавства.

Як стверджують фінансові регулятори, вони провели досить жорстку оцінку й виявили в результаті безпрецедентну кількість кандидатів на реєстрацію, які відкликають свої звернення через невідповідність вимогам антивідмивного законодавства. Ідеться про запроваджений FCA у грудні минулого року режим тимчасової реєстрації для пов’язаного з криптоактивами бізнесу, щоб той міг продовжувати працювати і торгувати, поки йде оброблення вже поданих звернень.

Сьогодні FCA прийняло рішення продовжити режим тимчасової реєстрації, перенісши термін його закінчення з 9 липня цього року на 31 березня наступного. Компанії, як і раніше, можуть продовжувати працювати, поки йде оброблення їх звернень, але продовження строку не вирішує основну проблему. І хоча це не єдине, на що зважають регулятори, у зв’язку з тим, що криптобізнес являє собою сферу, яка несе особливо високі ризики відмивання, Управління з фінансових послуг обіцяє реєструвати виключно тих, щодо кого у нього є впевненість щодо впроваджених там процесів з визначення і запобігання відмиванню.

FCA раніше попереджало про те, що йому відомі численні приклади ризикованих інвестицій, коли компанії пропонували інвестувати в криптоактиви, обіцяючи величезні доходи. У січні потенційним інвесторам порадили «бути готовими втратити всі свої гроші», якщо вони зважаться піддатися на привабливі пропозиції про інвестування коштів в криптоактиви з дуже високою прибутковістю.

Водночас захистити інтереси інвесторів якось ще, крім як даючи їм подібні рекомендації, FCA не може. Навіть якщо якась компанія отримала реєстрацію, вона не несе відповідальність за забезпечення безпеки криптобізнесу для клієнтських активів. Ба більше, регулятори не вважають за можливу допомогу з боку фінансового омбудсмена, причому навіть незалежно від того, чи мала компанія, у яку звернулися інвестори, повну або тимчасову реєстрацію.