У будь-якій справі має бути своя формула успіху, покрокова інструкція з обов’язковим переліком складників, які приведуть конкретну компанію до цілі з мінімальними втратами і в обхід ризиків.

Кваліфікований персонал

Послуги, які надає аудиторська фірма, мають інтелектуальну основу, тож головним компонентом якісного аудиту є кваліфікований персонал. Від фахового рівня внутрішніх працівників аудиторської фірми залежить складність проєктів, які вона може виконувати, задовольняючи потреби найвимогливіших клієнтів.

Підтримувати високий професійний рівень персоналу складно. Аудиторська фірма повинна приділяти достатньо часу розвитку й навчанню працівників, адже без цього можна швидко втратити професійний тонус як конкретного працівника, так і фірми загалом.

Консультування та наставництво

Аудиторські фірми, які дбають про якість своїх послуг, формують і розвивають усередині колективу культуру внутрішнього консультування та наставництва. Так, аудитори, які працюють у складі аудиторської групи, дістають підтримку консультаційного відділу, а досвідченіші аудитори діляться з молодими фахівцями набутим досвідом, розкриваючи практичні аспекти проведення аудиту.

З метою розвитку такої культури можна влаштовувати внутрішні зустрічі кількох аудиторських груп, де вони могли б обговорювати проблемні питання, з якими довелося зіткнутися під час перевірки. Об’єднання зусиль допомагає прийняти виважене рішення, уникнути суб’єктивного підходу до вирішення проблемного питання та в рази підвищити якість аудиту.

Новітні технології

Сучасні технології змінюють наше життя і вносять істотні корективи у механізми роботи. Аудиторським фірмам, що прагнуть надавати якісні послуги, критично важливо використовувати можливості високотехнологічних рішень, упроваджуючи їх у свою щоденну практику.

Програмний продукт для роботи аудиторської фірми – must have сьогодення. Висновки незалежного аудитора повинні бути якісними, інформативними та виконуватися максимально швидко. Світ починає працювати на високих швидкостях, тож будь-які зволікання в роботі аудитора можуть суттєво вплинути на якість його послуг.

Сучасні програми для аудиту допомагають прискорити процеси, водночас не погіршуючи якість. Хмарні технології, програми для планування робочого дня, спільна робота в команді дають змогу в рази підвищити якість аудиторських послуг.

Міжнародне партнерство

Членство у професійних міжнародних спільнотах за умови правильного користування ним також сприяє поліпшенню якості аудиторських послуг. По-перше, мережі та асоціації забезпечують необхідними методичними та рекомендаційними матеріалами, які можна впроваджувати в роботу фірми. По-друге, такі спільноти проводять цікаві зустрічі, семінари, конференції, під час яких можна дізнатися про нові тенденції ринку, заручитися підтримкою нових партнерів і навіть домовитися про участь у цікавих міжнародних проєктах. Погодьтеся, такий досвід позитивно впливає на якість аудиторських послуг.

Вітчизняні професійні об’єднання

Не варто нехтувати можливостями членства у вітчизняних професійних об’єднаннях. Якщо міжнародні допоможуть фірмі бути в курсі останніх світових тенденцій ринку, то українські – локальних. Крім того, таке членство відкриває можливості для співпраці, дає змогу брати учать у реформуванні професії, підготовці важливих нормативних документів і загалом посилювати політику професійних комунікацій. Усе це підвищує професійний рівень аудиторів, що відкриває їм можливість надавати якісніші послуги.