Останні дані від британської Ради з фінансової звітності (FRC) показують, що невеликі гравці поступово збільшують свою частку аудиторського ринку серед компаній FTSE 250: вона зросла з 4,8 до 7,6%. Правда, якщо брати сегмент найбільших клієнтів FTSE 100, то там вона, як і раніше нульова, оскільки жодна така компанія не проходить аудит де-небудь ще, крім «великої четвірки».

Проте, FRC бачить у цьому позитивні зрушення. Підвищення конкуренції на ринку було і залишається одним з основних завдань регулятора, а уряд кілька місяців тому розпочав консультації стосовно давно очікуваних реформ, які можуть посприяти їх вирішенню.

Розбавляти конкуренцію регулятори планують необов'язково силами малих аудиторських компаній. Можливо, їм би й хотілося, щоб представники цього сегмента теж розвивалися і забирали собі частину крупного ринку. Насправді йдеться про посилення позицій п'яти найбільших компаній, крім «великої четвірки» (у порівнянні з якою всі здаються малими). Наразі серед клієнтів FTSE 350 вже 19 компаній є їх клієнтами. Здавалося б, небагато, але в минулому році таких було лише 10.

Економічні умови в Британії після коронавірусу непрості, проте у «великий четвірці» дохід в розрахунку на відповідальну особу (під яким розуміють аудитора – власника професійної сертифікації, допущеного до проведення аудиту і здатного підписувати угоди від імені своєї організації) збільшився на 7,7%. В інших аудиторських компаній доходи також зросли, але лише на 4,7%, якщо брати той самий показник. Крім того, коронавірусна пандемія не знищить багаторічну тенденцію поступового зростання середнього аудиторського доходу по всій галузі аж з 2004 року, коли Рада з фінансової звітності Великобританії почала збір цих статистичних даних для щорічної публікації таких звітів.