Китай заявив, що плани Європейського Союзу (ЄС) щодо запровадження вуглецевого прикордонного податку порушать принципи міжнародної торгівлі і завдадуть шкоди перспективам економічного зростання.

Нещодавно Європейська Комісія представила свій проєкт з податку на викиди вуглецю, спрямований на запровадження механізму, відомого як коригування вуглецевого кордону (MACF), з 2026 року. Цей проєкт передбачає оподаткування компаній, які постачають в Європейський Союз такі товари, як сталь, цемент і електрику.

«MACF – це, по суті, односторонній захід, спрямований на поширення проблеми зміни клімату на торговий сектор. Він порушує принципи СОТ... і серйозно підірве взаємну довіру у світовому співтоваристві і перспективи економічного зростання», – сказав прессекретар міністерства екології та навколишнього середовища Китаю.

Він підтвердив позицію Піднебесної, згідно з якою реакція кожної країни на зміну клімату повинна враховувати рівень її економічного розвитку. За його словами, податок на викиди CO2 серйозно підірве бажання і здатність країн вирішувати цю проблему.

Як найбільший у світі виробник промислової сировини, такої як сталь і цемент, Китай може найбільше постраждати від системи прикордонних тарифів, заявили дослідники з Центру промислового розвитку та екологічного управління Університету Цінхуа.

Однак вони додали, що з часом цей вплив мине, і що немає ніяких доказів того, що тариф спричинить негативний довгостроковий вплив на розвиток Китаю.