Згідно з дослідження АССА, фінансисти можуть допомогти організаціям підготуватися до майбутніх потрясінь, створивши більш стійку культуру ризику.

Управління ризиками в тому вигляді, у якому ми його знали, було дискредитовано пандемією. Хоча COVID-19 є найбільшою кризою за останнє покоління, бізнес і суспільство також стикаються з величезними ризиками, пов'язаними з швидкою зміною клімату – можливо, найбільшим ризиком з усіх. Тому управління ризиками, як ніколи раніше, виходить на перший план. Про це йдеться в дослідженні «Переосмислення ризиків майбутнього», яке провела ACCA. Учасники опитування – члени ACCA, професіонали в галузі ризиків з різних фінансових сфер.

Сьогодні у професії фінансиста є унікальна можливість підвищити свою цінність у світі після пандемії, де переважає величезна кількість нагальних екологічних, соціальних та економічних ризиків.

Ключові галузі управління ризиками для фінансистів

Нові можливості. Пандемія підвищила актуальність проблем, пов'язаних зі зміною клімату, соціальною нерівністю й орієнтацією стратегій компаній «в першу чергу для акціонерів». Також змінилася роль корпоративної звітності для ведення бізнесу в нових умовах. Фінансисти грають ключову роль в цій трансформації.

Погляд у майбутнє ризиків (ERM). Роль фінансистів як експертів в ефективному управлінні ризиками виходить за межі звітності в минулому періоді. Вона включає використання інформації для планування майбутнього. Відповідаючи за звітність, фінансисти можуть забезпечити більш глибокий аналіз різних сценаріїв й оптимізувати предикативну аналітику.

Управління ризиками. Фінансисти розуміють бізнес-моделі і те, як краще організувати процеси, які допомагають компаніям досягти своїх цілей. Однак вони також можуть внести більший внесок в підтримку ради директорів і вищого керівництва з точки зору різних і мінливих потреб зацікавлених сторін, а також забезпечити необхідну довіру.

Операційна стійкість. У фінансистів є можливість розкрити цінність, виходячи за межі фінансових, операційних та системних ризиків, які переважали з часів світової фінансової кризи (GFK). Це дасть можливість надати аналітику щодо невизначеності внутрішнього і зовнішнього середовища і їх впливу на бізнес.

Гнучкість у підходах. Кожна галузь має власні ризики. Проте, не можна недооцінювати серйозність деяких наслідків. Наприклад, відсутність прозорості в ланцюжках поставок. Фінансистам необхідно вимірювати ризики, які не так легко оцінити кількісно, ​​і надавати більше інформації, необхідної для планування і підготовки стратегій.

Хелен Бранд, виконавчий директор АССА, зауважила: «Завдяки COVID-19 за останній рік ми всі отримали нові і життєво важливі уроки ефективного управління ризиками, так що готовність до збоїв процесів тепер є основним пріоритетом організацій. Проблема полягає в тому, як підтримувати цю готовність. Сьогодні важливо показати на практиці, як професія фінансиста допомагає організаціям змінити звичні моделі поведінки, переосмислити ризики, і як фінансисти можуть внести вклад на найвищому рівні».