Рада з фінансової звітності Великобританії (FRC) опублікувала цьогорічний перелік організацій, які вирішили виконувати розпорядження Наглядового кодексу з довірчого управління коштами сторонніх громадян, у тому числі пенсіонерів.

Stewardship Code 2020 – це вимоги для британських інституційних інвесторів, а також пов'язаних організацій, що надають консультаційні послуги або займаються аналізом даних. Вони передбачають відповідальність прийнятих рішень про інвестування, управління й контроль в управлінні коштами громадян, що в ідеалі створює для них довгострокову вартість і сприяє сталому розвитку фінансової системи країни в цілому.

Кодекс включає 12 основних принципів для довірчих керуючих і власників активів (і ще шість окремих принципів для організацій у сфері послуг – консалтинг, робота з даними тощо), в основі яких лежить ще більш «глибинний» принцип «застосовуй і пояснюй» («apply and explain»). Щоб увійти в перелік, що оприлюднюється раз у рік, британським організаціям доведеться продемонструвати, як саме вони слідували вимогам Наглядового кодексу в попередні 12 місяців.

Прийом заявок від кандидатів на включення триває до 31 жовтня. Список тих, стосовно кого було прийнято позитивне рішення, FRC вже опублікувала. Усе це організації, які успішно довели регуляторам свою прихильність принципам Наглядової кодексу, що у Великобританії в умовах відновлення економіки після пандемії і вирішення важливих питань соціального і екологічного спрямування дійсно є дуже важливим для забезпечення довгострокового сталого розвитку.

Приблизно дві третіх всіх аплікантів (125 організацій) успішно «забронювали» своє місце в списку цього року. Всього до FRC звернулися 189 організацій, з яких 147 – керуючі компанії, 28 – пенсійні, страхові організації та інші, кого відносять до категорії власників активів, і 14 – представники сфери послуг, включаючи роботу з інформаційними даними й інвестиційне консультування.