Серед країн, готових прийняти на своїй території Раду з міжнародних стандартів звітності сталого розвитку (ISSB), з’явилися ще три кандидати після Канади – Німеччина, Японія та Швейцарія.

Якщо говорити про Німеччину, то місцем розташування мусить бути Франкфурт. Місто має високі шанси, оскільки користується підтримкою 185 організацій. Уже зараз воно вбудовано в екосистему функціонуючої на основі принципів сталості фінансової системи та бізнесу. Це – один з найбільших фінансових центрів з відомою на весь світ Франкфуртською фондовою біржею. Тут відкривають свої офіси найбільші міжнародні компаній. Загалом аргументів на користь – більше ніж достатньо.

Японію теж не варто скидати з рахунків. Добре відомо про її міцні й дуже теплі відносини з Фондом МСФЗ – організацією, під крилом якої і почне зовсім скоро функціонувати новий міжнародний розробник. Важливість підкорення Азіатсько-Тихоокеанського регіону майбутніми міжнародними стандартами звітності сталого розвитку незаперечна, а якщо Японія розмістить у себе головний офіс ISSB, вона, безсумнівно, буде активніше сприяти поширенню нових стандартів в регіоні завдяки впливу на своїх стейклохдерів. У своєму зверненні до Фонду МСФЗ японська сторона в якості ще одного аргументу на свою користь називає готовність надати новому розробнику фінансову і технічну підтримку, які будуть аж ніяк не зайвими на перших етапах.

Відомо ще про одну країну, яка запропонувала себе для розміщення головного офісу ISSB, – це Швейцарія. Основними аргументами названо доступність Женеви для безлічі важливих міжнародних організацій і її гарна репутація в якості незалежного і нейтрального простору для міжнародних перемовин.