На зустрічі Міжнародного форуму розробників облікових стандартів (International Forum of Accounting Standard Setters, IFASS) під час виступу представники Новозеландської ради із зовнішньої звітності (XRB) розповіли про свою роботу над новим стандартом кліматичної звітності, яка просувається досить активно.

У вересні минулого року уряд Нової Зеландії оголосив про намір ввести обов'язкову звітність за кліматичними ризиками. Рада із зовнішньої звітності отримала урядове завдання розробити відповідний стандарт. Офіційно кліматична звітність поки ще не впроваджена, оскільки чекає схвалення в парламенті, проте основи для цього вже готові.

Стандарт повинен вийти в грудні наступного року, але для такого масштабного й амбітного проєкту це, насправді, небагато. XRB часу даремно намагалася не втрачати: як зазначили її представники, новозеландський уряд «звик діяти швидко», тому довелося відповідати. Уже 1 січня 2023 року розпочинаються звітні періоди, за які великим біржовим і просто великим компаніям в Новій Зеландії доведеться представляти інформацію щодо кліматичних ризиків.

Що стосується обговорюваного законопрєкту, то він вимагає, щоб стандарт від XRB ґрунтувався на рекомендаціях від робочої групи з кліматичних розкриттів (TCFD), які описують 11 рекомендованих розкриттів. Крім них, Рада із зовнішньої звітності орієнтувалася на деякі інші системи стандартів і керівництв, що вже були створені за останні роки в світі. Можна припустити, що майбутній стандарт виявиться схожим на той, який в подальшому розробить Рада з міжнародних стандартів звітності сталого розвитку (ISSB), а він почне саме з кліматичної звітності.