Financial Economists Roundtable (FER) – утворена в 1993 році група високопоставлених фінансових економістів зі значним внеском у розвиток економічної теорії – поділилася думками щодо майбутніх вимог до розкриття інформації щодо «сталих» факторів, які в США готується ввести Комісія з цінних паперів і бірж.

На думку FER, регуляторам якраз не варто змушувати компанії розкривати у звітності дані щодо впливу на соціум та довкілля, і вже тим паче розширювати охоплення на весь ланцюжок створення вартості.

Чим же тоді обмежити розкриття «сталих» даних? Як вважають фінансові економісти – всього лише фінансовими аспектами діяльності, можливо навіть лише грошовими потоками, на які ESG-фактори, звичайно ж, мають вплив. Якщо ж SEC вирішить вийти за ці межі і змусити організації розкривати у звітності вплив на соціум, екологію і клімат, це буде, на думку FER, перевищенням регулівних повноважень, а самим організаціям завдасть лише шкоди.

Експерти рекомендують не піддаватися тиску прихильників обов'язкових ESG-розкриттів, а Конгрес не повинен давати Комісії з цінних паперів і бірж згоду на впровадження їх у практику.