Британська Рада з фінансової звітності представила свій висновок щодо практики застосування альтернативних (не обумовлених стандартами) показників біржовими організаціями, у якому містяться заклики до підвищення прозорості розрахунків і реконсиляції зі стандартними показниками відповідно до МСФЗ або US GAAP.

Чинна практика розкриття показників «non-GAAP» не така вже й погана, проте «контент» потрібно пояснювати трохи краще, тим паче, якщо йдеться, скажімо, про альтернативні показники прибутку. Вони, як правило, виявляються вищими за аналоги, які обумовлені стандартами. Це цілком зрозуміло з урахуванням того, що показники прибутку компанії підсвідомо прагнуть завищувати – проблема, на яку давно вказувала Рада з МСФЗ ще на етапі підготовки змін у вимогах до подання основних форм звітності.

У МСФЗ навіть в попередньому варіанті майбутніх нових вимог, що вийшов близько двох років тому, немає заборони на використання альтернативних показників. Немає її і в британській системі, проте FRC підкреслює, що якщо вже вони використовуються, «non-GAAP» повинні мати чітке визначення й супроводжуватися поясненням, навіщо взагалі вирішено було їх використовувати. Крім того, вони не мають заміщувати собою обумовлені стандартами показники у фінзвітності.

Рада з фінансової звітності наголошує на необхідності рівноцінного обліку доходів і витрат під час класифікації й коригування елементів; повноцінної і прозорої реконсиляції з найближчими показниками, які обумовлені в стандартах; пояснення всіх незрозумілих термінів, що використовуються для опису нестандартних показників (наприклад, «незвичайних елементів»); і більшій деталізації даних щодо впливу коригувальних елементів на грошові кошти та податки.