Нові вимоги до розкриття інформації зі сфери стійкості – Sustainability Disclosure Requirements (SDR) – змусили компанії задуматися над підготовкою до переходу на новий режим звітності. Він стосуватиметься не всіх, а лише великих компаній, а також інвестиційних і пенсійних консультантів, проте для суттєвого бізнес-сегменту розкриття даних щодо впливу на екологію стане хоча б частково новим. Зовсім новим для більшості буде розкриття чітких планів досягнення вуглецевої нейтральності.

У Великій Британії вимоги SDR покликані боротися із «зеленим піаром» – практикою свідомого введення інвесторів в оману щодо реальної екологічної безпеки вироблених продуктів та послуг. Вимоги будуть виставлені на публічні обговорення, після яких стане зрозуміліше, як саме вони працюватимуть на практиці. Також з'явиться більше ясності щодо термінів набуття чинності штрафних санкцій за їх недотримання.

Хоча формальних обов'язкових вимог для британського бізнесу поки що немає, проте є всі причини робити це як з боку ділової етики, так і зважаючи на бізнес-ризики. Опитані AAT Comment експерти поділилися своїми думками щодо правил SDR, які готують до впровадження, та підготовки до їх застосування.

Наприклад, Ендрю Проберт (Andrew Probert), бухгалтер і керуючий директор Duff & Phelps' A Kroll Business, відзначає прагнення британських регуляторів привести національні вимоги, по-перше, у відповідність до рекомендацій робочої групи з кліматичних розкриттів TCFD, а по-друге – з майбутніми напрацюваннями ISSB у складі Фонду МСФЗ. З урахуванням того, наскільки тісно їх робота пов'язана з оцінкою фінансового впливу факторів стійкості, професійні бухгалтери та аудитори повинні відіграти критично важливу роль у підготовці бізнесу до майбутніх змін.

А директор Diamond Accounts Бел Гора (Bal Gora) підкреслює, що стійкі розкриття, які скоро доведеться робити великим британським компаніям, повинні мати «чітке» обґрунтування та відповідати принципам кліматичної звітності від TCFD – конкретніше щодо систем управління, стратегії, ризик-менеджменту, показників, що використовуються, тощо. Розкриття відповідно до TCFD потоком пронизуватимуть усі фінансові дані, а це означає для багатьох необхідність інтеграції актуальної суттєвої інформації до податкової звітності на наступний рік. Допомогти з інтегруванням цієї інформації в бізнес-плани, бізнес-моделі та стратегії можуть професійні бухгалтери та консультанти.